اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا احمدعلی موهبتی شامگاه شنبه در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و سالی را پشت سر می گذاریم که دشمنان سعی داشتند با تابستان داغ از 40 ساله شدن این انقلاب جلوگیری کنند.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران در طول این 40 سال نه تنها از همه سختی های پیش رو عبور کرد بلکه موفقیت های بسیاری را برای کشور رقم زد.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پایه و اساس همه موفقیت ها مردم ایران بودند، ادامه داد: در شرایط سخت اوایل انقلاب این مردم با ایثار و گذشت توانستند در مقابل جنگ تحمیلی ایستادگی کنند.
رئیس شورای اداری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در شرایط فعلی نیز در مقابل جنگ اقتصادی دشمنان همین مردم با روحیه ایثار و گذشت ایستادگی می کنند و پیروز میدان خواهند بود.
وی خطاب به مسئولان و مدیران دولتی گفت: هر یک از ما باید وظیفه خود را به خوبی ایفا کنیم تا امید مردم به این نظام ناامید نشود چرا که هر کس امید را از مردم بگیرد بزرگترین خیانت را انجام داده است.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: دست اندرکاران این استان باید با جدیت تمام از تعطیلی پروژه ها و کارخانه ها جلوگیری کنند زیرا اکنون وقت آن نیست که به دلیل معوقات بانکی و بدهی های کارآفرینان بیکاری و تعطیلی ایجاد کنیم.
موهبتی تصریح کرد: اعتباراتی که در لایحه بودجه 98 برای سیستان و بلوچستان درنظر گرفته شده است شاخص های این استان را به میانگین کشوری نزدیک نمی کند چرا که این استان با وجود داشتن 11.5 درصد مساحت و 3.4 درصد جمعیت ایران تنها 1.7 درصد بودجه کشور را دارد این در حالی است که بسیاری از موارد مطرح شده در بودجه این استان مانند مرزها جنبه ملی دارد.

**6.5 درصد تلفات جاده ای کشور به سیستان و بلوچستان تعلق دارد
رئیس شورای تامین سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: همه مدیران و صاحبان تریبون و رسانه در این استان باید به موضوع فرهنگ سازی و جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی توجه ویژه داشته باشند.
موهبتی گفت: برخی ناهنجاری های اجتماعی مانند تلفات بالای جاده ای، سرقت علائم راهنمایی و رانندگی و کابل ها و تجهیزات مخابرات و برق در این استان وجود دارد که اگر هم اینک نسبت به آن بی توجه باشیم این مشکلات آسایش و آرامش آینده را از ما خواهد گرفت.
استاندار با بیان اینکه سالانه حدود 850 نفر در جاده های سیستان و بلوچستان جان خود را از دست می دهند، افزود: با وجود اینکه سهم این استان از جاده های کشور 3 درصد است اما 6.5 درصد تلفات جاده ای کشور به سیستان و بلوچستان تعلق دارد.
وی خاطر نشان کرد: در نیمه اول سالجاری علایم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی به ارزش سه میلیارد تومان در جاده های استان به سرقت رفته است. همچنین آمار سرقت کابل های مخابرات و برق نیز رقم بالایی را تشکیل می دهد.
موهبتی تصریح کرد: برای جلوگیری از این ناهنجاری های اجتماعی باید به فرهنگ سازی روی آورد.
وی به مشکل کم آبی در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: مطالعات مربوط به چاه آبهای ژرف در سیستان در حال پیگیری است اما از آنجایی که نتایج آن مشخص نیست نباید مردم را امیدوار کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: طرح انتقال آب از دریای عمان به سه استان شرقی کشور نوید دهنده خوبی در زمینه حل مشکلات کم آبی است.
وی همچنین به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در زاهدان اشاره کرد و گفت: تمامی دستگاه های اجرایی باید نسبت به نمایش و ارائه دستاوردهای سازمان و ارگان خود در چهل سال عمر با برکت انقلاب اسلامی و مقایسه آن با قبل از انقلاب بپردازند و در این زمینه اهتمام ویژه داشته باشند.
موهبتی با اشاره به اهمیت ارتباط موثر با مردم تصریح کرد: حضور مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی، فرمانداران و شهرداران در برنامه های ایام دهه فجر و ملاقات با مردم باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان شنبه شب با حضور آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت، معاونان استاندار، مدیران دستگاههای اجرایی و فرمانداران به صورت ویدئو کنفرانس به ریاست احمد علی موهبتی استاندار این استان در سرسرای اجتماعات استانداری برگزار شد.
در این نشست معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری ضمن تقدیر از مدیران سابق برخی دستگاهها مدیران جدید از جمله حمید دهمرده زاده به عنوان مشاور و مسئول سفرهای شهرستانی استاندار، عبدالناصر عرب پور مدیر کل جدید حوزه استاندار، کوثری سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری، سید محسن کالوندی به عنوان مشاور استاندار را معرفی کرد.
9908 **6081
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.