اخبار مرتبط

اردشیر شهرکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 600 هکتار سطح باغات میوه گرمسیری گواوا در سیستان و بلوچستان وجود دارد که 450 هکتار آن بارور و بقیه غیر بارور است.
وی با بیان اینکه برداشت این محصول تا پایان اسفندماه ادامه دارد افزود: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت سه هزار و 600 تن از این محصول در جنوب سیستان و بلوچستان تولید و روانه بازار مصرف شود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: گواوا معروف به زیتون محلی، میوه ای منحصر به مناطق گرمسیری است که عمدتا در شهرستان های نیکشهر، چابهار، سرباز و کنارک این استان تولید و برداشت می شود.
وی از برداشت میوه گرمسیری کُنار در سطح هزار و 100 هکتار از باغات سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت در نیمه دوم فرودین ماه هفت هزار و 450 تن از این محصول برداشت شود.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با دارا بودن شرایط آب و هوایی تقریبا استوایی، گرم و مرطوب خواستگاه متنوع ترین میوه های گرمسیری کشوراست به طوری که در تولید برخی میوه ها در ایران بی رقیب است.
آب و هوای متنوع سیستان و بلوچستان زمینه را برای کشت انواع محصولات کشاورزی از جمله میوه های گرمسیری و سردسیری فراهم کرده است.
موز از مهمترین محصولات گرمسیری سیستان و بلوچستان است که نسبت به سایر محصولات گرمسیری بیشترین سطح زیرکشت را به خود اختصاص داده است و 'پاپایا' یا خربزه درختی نیز از دیگر محصولات گرمسیری استان محسوب می شود که از نواحی گرمسیری آمریکای مرکزی به این استان راه یافته، خربزه درختی پوستی بسیار نازک و مزه شیرین دارد که علاوه بر مصرف خوراکی، قابل استفاده در صنایع تبدیلی نیز هست.
7316**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.