اخبار مرتبط

مجتبی شجاعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بهره برداری از حدود هزار هکتار آبیاری تحت فشار با 93 میلیارد و 500 میلیون ریال، جاده دسترسی به مزارع با 500 میلیون ریال، 12 استخر ذخیره آب با 355 میلیون ریال، ساخت کانال آبیاری با 967میلیون ریال و مرمت و بازسازی قنوات با 2 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار از شاخص ترین طرح های کشاورزی قابل افتتاح در دلگان است.
وی بیان کرد: باتوجه به کمبود نزولات آسمانی در منطقه و حاشیه تالاب جازموریان، عدم توزیع مناسب ‌زمانی و مکانی بارش ها، بروز خشکسالی‌های متعدد در 20سال اخیر و فقر سفره های زیرزمینی ضرورت تبدیل روش های آبیاری سنتی به روش های نوین آبیاری بیش از پیش احساس می شود.
فرماندار دلگان گفت: افزایش راندمان کشاورزی،بهره وری مصرف آب و توسعه پایدار روش های نوین آبیاری از مهم ترین شاخص های کلیدی و رویکردهای مهم در برنامه ریزی های کلان مربوط به تامین،تخصیص و مصرف اصولی آب در بخش کشاورزی است.
به گزارش ایرنا دلگان از توابع سیستان و بلوچستان در 400 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده و دارای یک شهر، 2 بخش، پنج دهستان و 277 پارچه آبادی است.
9941**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.