اخبار مرتبط

مجتبی پیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برگزاری رقابت های حفظ و قرائت قرآن کریم ویژه روستائیان و عشایر، جشن های باشکوه پیروزی انقلاب در مراکز بخش ها، روستاها و مناطق عشایری، برپایی نمایشگاه توانمندی ها و دست آوردها در شهرستانها، رقابت های ورزشی و فرهنگی، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران و اعزام تیم های پزشکی و دامپزشکی به مناطق روستایی و عشایری از مهمترین برنامه این دهه در سیستان و بلوچستان است.
وی افزود: همچنین ارائه خدمات پزشکی و خدمات کلینیکی دامپزشکی رایگان، تجلیل از تولید کنندگان برتر روستایی و عشایری، اعزام تیم های تخصصی جهادی و بسیجی به مناطق روستایی، برپایی نشست های مردمی با حضور مسئولان برای رفع مشکلات در مناطق روستایی و عشایری از دیگر برنامه‌های کمیته روستایی و عشایری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تاکید کرد که بیش از 220 طرح بخش کشاورزی در مناطق روستایی و عشایری استان در این ایام افتتاح می شود.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، انار، مرکبات و غیره دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید 2 بار محصول را دارند.
7316**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.