اخبار مرتبط

رحمدل بامری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با پیگیری های استاندار سیستان و بلوچستان و موافقت وزارت بهداشت کلنگ ساخت 2 بیمارستان در ایرانشهر و چابهار به زمین زده خواهد شد.
وی با بیان اینکه چابهار با مشکلات فراوان در زمینه امکانات بهداشتی درمانی مواجه است، خاطرنشان کرد: زمین مورد نیاز برای این بیمارستان به مساحت حدود 25 هکتار توسط منطقه آزاد بصورت رایگان تحویل شده است.
سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار از تلاش های استاندار، دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر، مدیران منطقه آزاد، مجمع نمایندگان مجلس استان، اعضای شوراهای اسلامی شهر، شهرداری، اعضای شورای اداری و قشرهای مختلف برای به نتیجه رسیدن این طرح بهداشتی قدردانی کرد و افزود: ساخت بیمارستان 540 تختخوابی از ضرورت های مهم برای ارتقای شاخص های بهداشتی درمانی چابهار است.
بامری با اشاره به اینکه زمین بیمارستان جدید در محدوده منطقه آزاد واقع شده است، گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت باید هرچه سریعتر راه دسترسی آن از طریق کمربندی شهیدکلانتری تا محل اجرای پروژه ساخته شود.
وی تصریح کرد: براساس دستور استاندار سیستان وبلوچستان قرار است با همکاری و هماهنگی اداره راه وشهرسازی، شهرداری و شورای شهر و شهرستان، اداره کل بنادر و دریانوردی، صنعت و معدن و تجارت، شبکه بهداشت، شرکت نفت جاده دسترسی به بیمارستان جدید در روزهای آینده ساخته شود.
وی گفت: بیمارستان امام علی (ع) چابهار که پیش از این درمانگاه تامین اجتماعی بوده هم اینک با توسعه و هزینه های فراوان به 188 تخت رسیده و به بیش از 700 تا 800 هزار نفر مردم چابهار، کنارک، نیکشهر، فنوج، قصرقند، سرباز و جاسک خدمات بهداشتی درمانی ارائه می کند.
سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار گفت: طرح های بهداشتی ودرمانی چابهار که در سالهای اخیر کلنگ زنی و آغاز به کار کرده اند پیشرفت اندکی دارند و باید زیرساخت های بهداشتی درمانی چابهار طبق شاخص های کشوری ارتقا پیدا کند.
3043 **6081
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.