اخبار مرتبط

ابراهیم جاوشیری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در چابهار اظهار داشت: بندر چابهار پس از تکمیل فاز نخست توسعه بندر شهید بهشتی و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه به هشت ونیم میلیون تن نقش مهمی در ترانزیت کالا دارد.
وی بیان کرد: هم اینک چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و اتصال به آب های آزاد اقیانوس هند حتی یک متر آزاد راه و بزرگراه ندارد و سالها تلاش این اداره کل برای ارتقا جاده های این بندر با مشکل رو به رو بوده است.
وی گفت: هم اینک جاده های کم عرض و حادثه آفرین منتهی به بندرچابهار ظرفیت جابجایی کمتر از یک میلیون تن کالا در سال را دارند و این در حالی است که مسئولان انتظار دارند هم توسعه حمل و نقل و ترانزیت شکل گیرد و هم مردم عادی در جاده های مرگ با خیالی آسوده تردد کنند.
مدیرکل راه وشهرسازی جنوب سیستان وبلوچستان(ایرانشهر) ادامه داد: جاده های منطقه بلوچستان بدترین شرایط را دارند و محدوده زاهدان به چابهار و به ویژه جاده ایرانشهر- خاش پرحادثه ترین محور است که سالانه شاهد صدها کشته و زخمی هستیم.
جاوشیری با بیان اینکه جاده فعلی مرز ریمدان به سه راهی چابهار-راسک در حد تردد چند خودروی روستایی و در حد دسترسی به روستاها است و هیچ قابلیت تردد کامیون و تریلی را ندارد، خاطرنشان کرد: مرز رسمی ریمدان نیازمند ساخت آزاد راه و بزرگراه است.
وی به پروژه ساخت جاده ساحلی گواتر- چابهار- کنارک- جاسک هرمزگان اشاره کرد و افزود: این محور بعد از گذشت سالها پیشرفت چندانی ندارد و نیاز است محدوده چابهار- گواتر با توجه به نیاز مردم تردد گردشگران و فعالان اقتصادی و شیلاتی سریعتر تکمیل و بهره برداری شود.
مدیرکل راه وشهرسازی جنوب سیستان وبلوچستان گفت: ارتقای جاده های منطقه بلوچستان و به ویژه محدوده ساحلی چابهار وکنارک موجب توسعه گردشگری و حمل و نقل می شود و این امر ضامن اشتغال و توسعه پایدار است.
جاوشیری ادامه داد: پیش از تکمیل پروژه راه آهن چابهار- زاهدان- سرخس ارتقای جاده ها نقش مهمی در جابجایی کالا دارد و باید مسئولان چاره ای برای دوبانده کردن جاده های بین شهرستانی جنوب سیستان و بلوچستان بیندیشند.
وی گفت: با اعتبارات اندک نمی توان جاده ها را ارتقا داد و انتظار توسعه حمل ونقل و ترانزیت داشت.
3043 **6081
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.