اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا نماینده مردم شهرستان های خاش و میرجاوه و بخش های کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی در حاشیه برگزاری این مراسم با گرامیداشت روز دانشجو و محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار به خبرنگار ایرنا بیان کرد: دشمنان اسلام و کشور از هر فرصتی برای ضربه زدن به اسلام و کشور استفاده می کنند، لذا همه اقشار جامعه و بویژه دانشجویان و دانشگاهیان وظیفه دارند با روشنگری و هوشیاری و آگاه ساختن مردم از خطرات و تهدید و فتنه های دشمنان، کشور را از گزندها و آسیبهای مختلف دور کنند.
علی کرد افزود: دانشجویان در سالهای قبل و بعد از انقلاب شاخص در وحدت و همگرایی و الگو در ولایت مداری و حضوری آگاهانه در صحنه های نظام اسلامی بوده اند.
وی اظهار داشت: شهرستان خاش به عنوان منطقه ای دانشگاهی مسیرهای پر شتاب توسعه ای را طی می کند و بسیار خوشحال هستیم که دانشجویان ما در این شهر توانسته اند با شایستگی در جامعه حضوری فعال و منسجم داشته باشند و نقشی تاثیرگذار در توسعه شهرستان بر عهده دارند.
فرماندار شهرستان خاش نیز با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام و کشور قدرت و توسعه در ایران را بر نمی تابند و با ترفندهای مختلف و از جمله اقدامات تروریستی تلاش می کنند جامعه ما را از رسیدن به توسعه دور کنند گفت: قشر پویا و فعال و با بصیرت فرهنگی، دانشگاهی و دانشجویان سخت کوش و آگاه و همیشه در صحنه در کنار مردم توانسته اند، کشور را در اوج قله های عزت و سربلندی برسانند.
حمید الدین یوسفی اظهار داشت: وجود دانشگاههای آزاد اسلامی، پیام نور، صنعت و معدن و موسسه آموزش عالی سلامت در شهرستان خاش که سالانه چند هزار دانشجوی بومی و غیر بومی را پذیرش می کنند، فرصتی ارزشمند برای معرفی توانمندی های منطقه بوده و دانش آموختگان مراکز آموزش عالی از عوامل اصلی رسیدن به توسعه در جامعه به شمار می روند.
یوسفی ادامه داد: مجهز شدن به عنصر علم و دانایی کلید رسیدن به موفقیت و کامیابی در دنیا و آخرت است.
وی خطاب به دانشجویان و نیروهای نخبه در سراسر کشور گفت: در جامعه باید قلم به دستان منصف باشید و زیبائی های جامعه را با قلمی شیوا و رسا ترسیم و با زشتی ها مقابله کنید و در هر جامعه ای که قلم به دستان آن بر افراد جاهل و نا آگاه چیره شوند، قطعا آن جامعه به بالندگی و رشد می رسد.
یوسفی ادامه داد: دور شدن از تعصب های جاهلانه، مقابله با بدعت ها و سنت های ناپسند مانند تیراندازی در مراسم های جشن و عروسی که باید برای زوج های جوان دعای خیر بشود، از وظایف تمام اقشار جامعه بوده و وظیفه قشر روشنفکر دانشگاهی و دانشجویان نیز سنگین است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان و مجتمع آموزش عالی سلامت خاش هم گفت: قشر دانشجو و دانشگاهی نیروی فعال و پویای هر جامعه و بازوی توانمند علمی هر کشور محسوب می شوند، بگونه ای که امام راحل عظیم الشان (ره)، دانشگاه را مبدا تحولات می دانستند و رهبر معظم انقلاب نیز به دفعات بر لزوم آگاهی سیاسی دانشجویان و مشارکت آنان در مدیریت جامعه تاکید ورزیده اند.
رضا کرد افزود: روز دانشجو، فرصتی است برای تکریم مقام و منزلت دانشجویانی که همواره نقش فعال و موثری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیشرفت‌های آن داشته‌اند و در شرایط حساس کنونی که کشور عزیزمان نیازمند وحدت و همدلی است، از آنان انتظار می رود که جهاد علمی را سرلوحه اندیشه و عمل خود قرار داده و عزم خویش را جزم نمایند که با پیروی از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با توجه به تأکید ایشان مبنی بر تولید علم و جنبش نرم افزاری، این کشور را به جایگاهی شایسته برسانند.
7310 **6081
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.