اخبار مرتبط

ادهم کرد زابلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گود زورخانه ای شهرستان های زابل و خاش، خانه کشتی و کبدی زابل، سرسرای ورزشی چابهار و زاهدان و زمین های چمن گل بزرگ در شهرستان های سراوان، چابهار، راسک، قصرقند، خاش و کنارک از مهمترین طرح های ورزشی استان محسوب می شوند.
وی تعداد اماکن ورزشی سیستان و بلوچستان را 318 مورد عنوان کرد و افزود: تعداد اماکن ورزشی استان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی 12 مورد بوده است که با پیشرفت قابل توجه هم اینک به 318 مورد رسیده است.
مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه 51 درصد جمعیت استان در نقاط روستایی بسر می برند گفت: خانه های ورزش روستایی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در سطح روستاها، توسعه ورزش روستایی و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در روستاهابا مشارکت این نهاد و ستاد مبارزه بامواد مخدردر دستور کار قرار گرفت به طوری که تاکنون 160 خانه ورزش روستایی در این استان به بهره برداری رسیده است.
کرد گفت: با توجه به تنوع فرهنگی تاکنون 130 بازی بومی و محلی در این استان شناسایی شده به طوری که تنوع این رشته ها زمینه جذب بیش از 6 هزار ورزشکار سازمان یافته را در این هیات فراهم کرده است.
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان یکی از استان های سرآمد در رشته بازی های بومی و محلی است.
کرد هدف از برگزاری بازی های بومی و محلی را ایجاد شور و نشاط اجتماعی، تقویت قوای روحی، همکاری و مشارکت جویی در میان مردم به ویژه روستاییان ذکر کرد.
مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان فضاهای ورزشی در روستاهای این استان را کمتر از 30 صدم درصد عنوان کرد و گفت: با راه اندازی خانه ورزش روستایی می توان به بهبود وضعیت روستاهای استان کمک کرد.
وی با اشاره به برنامه های هفته تربیت بدنی گفت: امسال بیش از 270 برنامه فرهنگی و ورزشی همزمان با هفته تربیت بدنی در استان اجرا شد که با توجه به اهمیت این مهم ویژه برنامه هایی همزمان با هفته تربیت بدنی در سیستان و بلوچستان مورد توجه قرار گرفت که تجلیل از ورزشکاران مدال آور، برپایی رقابت ها، همایش های مختلف و افتتاح 6 طرح ورزشی از مهمترین آنها بحساب می آیند.
مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ورزش بهترین راه برای حفظ تندرستی افراد جامعه است زیرا افرادی که به صورت مرتب به ورزش مبادرت دارند کمتر دچار بیماری و مشکلات جسمی و افسردگی می شوند.
وی با اشاره به جهش در جذب ورزشکاران گفت: هم اینک 46 هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی در استان مشغول فعالیت هستند.
7316 **6081
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.