اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سید دانیال محبی روز شنبه در نشست شورای معادن سیستان و بلوچستان اظهار داشت: معادن استان دارای ظرفیت های ارزشمند و نهفته ای است که بهره برداری صحیح از آنها گامی در راستای پیشرفت و توسعه منطقه خواهد بود.
وی افزود: برای رسیدن به این هدف باید کارگروهی متشکل از محیط زیست، صنعت و معدن و سایر دستگاه‌های دست اندر کار با ارائه راهکارهای لازم در خصوص فعالیت های اکتشافی موارد را جمع ‌بندی و برای تصمیم گیری نهایی به شورای معادن سیستان و بلوچستان اعلام کنند.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به مسائل و موانع زیست محیطی معادن شناسایی شده در استان، خاطرنشان کرد: نباید بگذاریم کار متوقف شود بلکه مدیران مربوطه پس از مطالعه دقیق و کارشناسی لازم در این نشست ها با قدرت و به درستی تصمیم گیری کنند.
وی گفت: انتظار داریم شرکت ایمیدرو در زمینه سواحل مکران نیز ورود کند چرا که این سواحل ظرفیتی ناشناخته و بی نظیر در دنیا است.
رئیس شورای معادن سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ظرفیت های موجود در بخش معادن استان می طلبد که با داشتن چشم انداز و برنامه ریزی درست از ظرفیت‌های این بخش به خوبی بهره برداری کنیم.
محبی همراهی و هماهنگی مدیران مربوطه را لازمه حرکت سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه عنوان کرد و افزود: بهره برداری صحیح و با برنامه از ظرفیت های معدنی استان علاوه بر جهشی به سمت توسعه و پیشرفت، می ‌تواند ظرفیت اشتغالزایی بسیار خوبی را برای افراد جویای کار فراهم کند.
وی گفت: با وجود خشکسالی های پی در پی و اثرات زیان بار ناشی از بیکاری جوانان، ایجاد اشتغال پایدار از جمله اولویت ها و الزامات دولت در سیستان و بلوچستان است.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با وجود اینکه مجموعه مدیران با تمام توان به طور شبانه روزی در تلاشند تا استان گامی به جلو بردارد اما نقد سازنده و منصفانه برای پیشرفت بهتر امور لازم است چرا که انسان ها طبیعتا نیازمند نصیحت و نقد هستند تا بتوانند پیشرفت کنند.
وی افزود: سیستان و بلوچستان با این همه وسعت و مشکلات توسعه ای نیازمند هم‌افزایی و هماهنگی بیشتر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با مجموعه مدیران اجرایی استان است تا پس از هم فکری لازم، مشکلات را به منظور پیگیری به مرکز کشور انعکاس دهند.
به گزارش ایرنا نشست شورای معادن سیستان و بلوچستان به ریاست استاندار و با حضور نماینده مردم شهرستان های سراوان و مهرستان در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان شرکت ایمیدرو و سایر اعضا با هدف بررسی شرایط بهره برداری از معادن مناطق سراوان و مهرستان در استانداری برگزار شد.
پس از سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان در سال 1393 مطالعات پهنه های معدنی استان در سطح 85 هزار کیلومتر مربع توسط شرکت‌های دولتی ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و همچنین بخش خصوصی آغاز شد.
هم اینک عملیات اکتشافی در محدوده سراوان به مساحت 15 هزار کیلومتر مربع توسط ایمیدرو انجام شده است.
طبق بررسی انجام شده توسط شرکت ایمیدرو نتایج حاصل از پی جویی در محدودهای صداکی و پدهی بیانگر آن است که این محدوده از نظر ذخایر کرومیت مناسب است و به عنوان محدوده امیدبخش و مستعد به مساحت 110 کیلومتر مربع، جهت اکتشاف ماده معدنی کرومیت شناسایی شده است.
در پایان این نشست مقرر شد کارگروه مربوطه در خصوص ادامه فعالیت اکتشافی در این 2 محدوده در پهنه سراوان که در منطقه حفاظت شده محیط زیست واقع شده است پس از مطالعه و کارشناسی دقیق اعلام نظر کند.
9908**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.