اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا عادل عفتی روز شنبه در بازدید از مناطق حاشیه شهر چابهار در جمع مردم روستای کمب اظهار داشت: در طول 2 سال اخیر ساماندهی روستای کمب به کندی پیش می رود و مسئولان باید همت بیشتری داشته باشند.
وی بیان کرد: برقرسانی به حدود 50 تا 60 هزار نفر از ساکنان مناطق حاشیه شهر چابهار هر چه سریعتر تسریع شود تا مردم محروم این منطقه از امکانات اولیه بهره مند شوند.
معاون امور هماهنگی و عمرانی فرمانداری چابهار گفت: منکر مشکلات و کمبود امکانات در حاشیه شهر نیستیم و مسئولان در سالهای اخیر سعی در حل این مشکلات داشته و دارند.
وی افزود: مردم ساکن در مناطق حاشیه شهر نظیر کمب، جنگلوک، میرآباد، عثمان آباد، رمین، نوک آباد، هوت آباد و مرادآباد سالها فاقد کمترین خدمات دولتی نظیر برق، آب، فضای آموزشی، امکانات بهداشتی درمانی و طرح هادی هستند.
عفتی افزود: صبر و حوصله مردم و زندگی هزاران نفر در شرایط سخت ستودنی است و حداقل مشکلات برق آنان تا قبل از پایان سالجاری مرتفع شود.
وی تصریح کرد: 50 تا 60 درصد جمعیت چابهار بدون امکانات رفاهی در حاشیه شهر ساکن هستند.
معاون امور هماهنگی و عمرانی فرمانداری چابهار از شوراهای اسلامی و دهیاران در مناطق حاشیه شهر خواست تا مسائل و مشکلات مردم را مرتب به مسئولان گزارش کنند و از پیگیری مشکلات خسته نشوند.
وی بر پاکسازی معابر، آزاد سازی حریم راهها، تخصیص زمین برای کاربری های مختلف بویژه ساخت فضای آموزشی و تکمیل طرح هادی در این مناطق تاکید کرد.
عفتی افزود: از هیچ کوششی برای حل مشکلات مردم حاشیه شهر دریغ نخواهیم کرد.
وی وصل انشعاب بیش از سه هزار مشترک برق در روستای کمب را خواستار شد و افزود: پذیرفتنی نیست که اداره برق بعد از چهار سال اخذ وجه اشتراک، برق مردم را وصل نکند.
معاون امور هماهنگی وعمرانی فرمانداری چابهار از خیران خواست نسبت به ساخت مدرسه در حاشیه شهر و روستاهای این شهرستان اقدام کنند تا دانش آموزان بتوانند در فضای مناسب مشغول به تحصیل شوند.
وی تصریح کرد: دانش آموزان چابهاری در مدارس 2 شیفته شهر، حاشیه شهر و روستاها و در برخی مواقع در هر کلاس بیش از 40 تا 50 دانش آموز مشغول بع تحصیلند.
عفتی بر پاکسازی کامل روستای کمب از نخاله ‌های ساختمانی تاکید کرد و افزود: جلب مشارکت های مردمی در اجرای طرح های توسعه روستایی از وظایف اساسی شورای اسلامی و دهیاری است.
وی اظهار داشت: همکاری مردم در جهت بهبود وضعیت روستاها لازم و ضروری است.
چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 3 شهر به نام های چابهار، پلان و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3043**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.