اخبار مرتبط

رسول راشکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همزمان با بروز توفان شدید همراه با گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان نیروهای عملیاتی هلال احمر در منطقه حاضر و خدمات رسانی به مردم را آغاز کردند.
وی افزود: این تعداد اقلام بین 2 هزار و 338 نفر از مردم 9 روستای هیرمند توزیع شد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به شرایط خاص این استان از نظر وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان نظیر توفان گرد و غبار شدید، سیل و زلزله نیروهای امدادی همواره در آماده باش کامل هستند تا در کمترین زمان ممکن خدمات را به مردم ارائه دهند.
به گفته کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان توفان گرد و خاک که از روز یکشنبه در منطقه سیستان (زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون) آغاز شده بود روز سه شنبه فروکش کرد.
رضا آزادمنش اظهار داشت: حداکثر سرعت وزش باد در این مدت در منطقه سیستان به 104 کیلومتر بر ساعت رسید.
وی افزود: میزان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه در این مدت 2 هزار و 866 میکرو گرم بر مترمکعب یعنی 19 برابر حد مجاز گزارش شد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومتر مربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و 19 شهرستان و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله طوفان، بارندگی، سیل، خشکسالی و مواج شدن دریا را تجربه کند.
سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7316**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.