اخبار مرتبط

سعیده سرگلزایی مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه ظرفیت این دانشگاه حجم پذیرش این تعداد دانشجو را نداشت با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان امکانات خوابگاه و برگزاری کلاس برای 230 دانشجو در چهار شهرستان چابهار، سراوان، زابل و ایرانشهر فراهم شد تا کمکی به کمبود معلم در نظام آموزشی استان شود.
وی تعداد رشته های دانشگاه فرهنگیان دختران رسالت زاهدان را 6 رشته عنوان کرد و افزود: ضروری است با توجه به نیاز سیستان و بلوچستان به معلم مسئولان تلاش خود را برای گسترش این دانشگاه بکار گیرند.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان رسالت دختران زاهدان ظرفیت کلی این دانشگاه را 500 دانشجو ذکر کرد.
به گفته مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان مهمترین مشکل این نهاد نیروی انسانی است به طوری که این استان با توجه به گستردگی و پراکندگی با کمبود 12 هزار معلم روبرو است.
علیرضا نخعی اظهار داشت: در کشور به ازای هر 12 دانش آموز یک معلم اما در سیستان و بلوچستان به ازای هر 17 دانش آموز یک معلم وجود دارد و چنانچه 12 هزار معلم جدید به این مجموعه افزوده شود این استان به میانگین کشوری می رسد.
به گزارش ایرنا 720 هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی 97-98 در 6 هزار و 600 مدرسه با 40 هزار فرهنگی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.
7316 **6081
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.