اخبار مرتبط

عبدالجلیل شهنوازی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از مشکلات و معضلات زاهدان آسفالت خیابان هاست که ریشه اصلی این مشکل به کیفیت و زیرسازی آن برمی گردد.
وی افزود: برای بررسی وضعیت آسفالت موجود زاهدان از نظر مقاومت، دستگاهی از تهران توسط آزمایشگاه مکانیک خاک سیستان و بلوچستان آورده شد تا مشخص شود آیا می توان روی آسفالت موجود، آسفالت جدید ریخت که نتیجه منفی بود و مشخص شد 80 درصد آسفالت این شهر فاقد زیرساخت مناسب است.
رئیس شورای شهر زاهدان با بیان اینکه در سالهای اخیر آسفالت چندانی در این شهر انجام نشده است، ادامه داد: آسفالت موجود از کیفیت لازم برخوردار نیست چرا که زیرسازی درست و فنی ندارد به همین دلیل اگر بهترین آسفالت را روی این پایه بریزیم مجدد خراب شده و مشکلاتی که اکنون شهروندان مشاهده می کنند، به وجود می آید.
وی با بیان اینکه انجام زیرسازی مجدد کار سختی است، تصریح کرد: براساس نتایج آزمایش انجام شده اکنون وضعیت آسفالت هر یک از خیابان های زاهدان مشخص است به طور مثال در خیابان جمهوری اسلامی اصلا زیرسازی وجود نداشت که در تعمیرات اخیر اجرای زیرسازی برای این خیابان در حال انجام است.
شهنوازی ادامه داد: از طرفی خیابان های قدیمی زاهدان مانند آزادی، بهشتی، مصطفی خمینی و امام خمینی از کیفیت فنی خوبی برخوردار است.

** آسفالت زاهدان رنگ و بوی سیاسی دارد
رئیس شورای شهر زاهدان اظهار داشت: آسفالت شهر زاهدان در سال های گذشته تحت تاثیر مسایل سیاسی قرار گرفته است چرا که برخی مسئولان برای انجام افتتاحیه ها و بالا رفتن سرعت کار و تعداد پروژه ها برخی خیابان های این شهر را بدون کیفیت فنی مناسب آسفالت کرده اند اما حالا معضلات آن به اینجا رسیده است.
وی ادامه داد: هر سال بخشنامه ای از وزارت کشور به شهرداری ها ارسال می شود که براساس آن حتما باید 40 درصد اعتبارات به مسائل عمرانی اختصاص داده شود اما این موضوع رعایت نمی شود.
شهنوازی افزود: امسال شورای شهر زاهدان پیگیر است که این بخشنامه اجرا شود و اولویت اول ما هم آسفالت شهر است.
وی با بیان اینکه در چهار ماهه نخست امسال تا کنون به اندازه یک سال در زاهدان آسفالت انجام شده است، گفت: امیدواریم تا پایان سال هم این موضوع ادامه پیدا کند به طوری که امسال و سال آینده 40 درصد آسفالت این شهر را بهبود بخشیم البته حجم کار زیاد و نیازمند صبر و حوصله فراوان شهروندان است.
به گزارش ایرنا شهرستان زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان با سه بخش مرکزی، نصرت آباد و کورین در جنوب شرق کشور و در فاصله 1600 کیلومتری تهران واقع شده است و به عنوان «کلانشهر» شناخته می شود.
9908**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.