لاریجانی به عنوان رئیس درباره نحوه اداره تحلیف اختیار داشتند و باید به این جلسه نمره عالی داد.

اخبار مرتبط

سخنگوی کمیسیون آیین نامه مجلس شورای اسلامی درباره اعتراض برخی نمایندگان به نحوه برگزاری تحلیف گفت: آقای لاریجانی به عنوان رئیس درباره نحوه  اداره اختیار داشتند و باید به این جلسه نمره عالی داد. 

 

شهباز حسن پور در گفت و گو با خبرنگار سایت جماران درباره اعتراض برخی نمایندگان و گروه ها به جلسه تحلیف رئیس جمهوری و غیر قانونی بودن آن گفت: جلسه روز گذشته تحلیف با ریاست آقای لاریجانی در بالاترین سطح خود برگزار شد.

 وی ادامه داد: با وجود محدودیت مکانی این جلسه با حضور صدها مهمان داخلی و خارجی  و با ریاست  بی نظیر آقای لاریجانی برگزار شد.

این عضو کمیسیون آیین نامه درباره اعتراض نمایندگان به نحوه برگزاری این جلسه و غیرقانونی خواندن آن گفت: دوستان هم اگر اعتراضی به این مسئله داشته باشند  می توانند در جلسه روز سه شنبه آن را مطرح کنند و آقای  لاریجانی نیز قطعا به آن ها پاسخ خواهند داد. با این حال جلسه دیروز نمره عالی می گیرد و باید به برگزارکنندگان خداقوت و خسته نباشید گفت؛ نه آنکه با طرح چنین مباحثی خستگی را به تن دوستان باقی گذاشت.

حسن پور درباره اعتراض گروهی مبنی بر عدم حضور فقهای شورای نگهبان  در جلسه تحلیف و غیرقانونی خواندن آن به این سبب تصریح کرد: اعضای حقوقدان شورا نگهبان و آقای جنتی دبیر شورا نیز در جلسه حاضر بودند؛ و تاکید بر اینکه فقها در جلسه نبودند  مباحث فرعی است و مسئله مهم آن است که جلسه در بالاترین سطح و درخور شان جمهوری اسلامی برگزار شد.

وی در همین راستا تاکید کرد: خطاب به همکارانم می گوییم باید نمره عالی به نحوه برگزاری این جلسه داد.

نماینده سیرجان ادامه داد: البته نمایندگان می توانند اعتراضات و ابهامات خود را از طریق کمیسیون آیین نامه مطرح کنند و ما درخدمت دوستان خواهیم بود؛ موارد را بررسی کرده و پاسخ می دهیم.

حسن پور در پاسخ به این پرسش که آیا در آیین نامه اشاره ای به چگونگی اداره جلسه تحلیف و حق تذکر نمایندگان داده شده است یا نه، گفت: رئیس جلسه که آقای لاریجانی بودند درباره نحوه  اداره  آن اختیار دارند و از این جهت می توانستند اجازه تذکر به دیگر همکاران را ندهند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.