اخبار مرتبط

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سید تقی درچه ای مجموعه خاطرات خود را که از نوار پیاده شده بود به دقت باز بینی نمود و آخرین اصلاحات را همراه با تایید و اجازه چاپ و نشر آن حدود سه هفته قبل از فوت برای موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی ارسال نمود که به زودی با نامی که خود انتخاب کرده بود(در وادی عشق)در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید تقی درچه ای از یاران حضرت امام خمینی(س)درگذشت.مرحوم درچه ای که از مسئولان سابق بنیاد شهید انقلاب اسلامی بود، در سال‌های اخیر و پیش از آن که به علت ابتلا به دیابت با عارضه قطع پا روبرو شود، اقامه نماز جماعت صبح در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی را بر عهده داشت. وی چندی پیش به علت سکته مغزی در بیمارستان ایران مهر تهران بستری شده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی خسروی معاون امور پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)درخصوص خاطرات مرحوم آقای درچه ای گفت:مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سید تقی درچه ای از نوادگان آیت الله العظمی سید محمد باقر درچه ای استاد آیت الله العظمی بروجردی یکی از یاران با صفای حضرت امام خمینی(س)و از مدافعان سرسخت مرام و نهضت ایشان بود و تا آخر عمر پر برکت خود طرفه العینی در صحت و حقانیت راهی که انتخاب کرده بود تردید نکرد.موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)موفق شد در سالهای گذشته طی جلسات متعدد خاطرات ایشان را از انقلاب وامام ضبط و ثبت نماید و با اینکه ایشان به دلیل بیماری قند از حدود چهار سال پیش یک پای خود را از دست داده بودو از بیماری های دیگر نیز رنج می برد ولی با روحیه ای قوی و مثال زدنی به فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی ادامه می داد و مجموعه خاطرات خود را که از نوار پیاده شده بود به دقت باز بینی نمود و آخرین اصلاحات را همراه با تایید و اجازه چاپ و نشر آن حدود سه هفته قبل از فوت برای موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی ارسال نمود که به زودی با نامی که خود انتخاب کرده بود(در وادی عشق)در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

یکی از خاطرات این کتاب ماجرای بیماری ایشان و کرامت حضرت امام خمینی (س)است. در دهه شصت که پزشکان داخل و خارج در مورد معالجه غده سرطانی که در مغز ایشان بود آن را لاعلاج تشخیص داده بودند ایشان به محضر امام شرفیاب می شود و طلب دعا برای بهبود می کند. حضرت امام دعا می کند و از خداوند شفای وی را طلب می نماید.آقای درچه ای در طول بیست و هشت سال بعد از این واقعه همراه با نشاط و سرحال فعالیت می کرد و خود را شفا یافته امام خمینی می دانست.

مراسم تشییع حجت الاسلام و المسلمین حاج سید تقی درچه ای صبح روز پنج‌شنبه، 28 مرداد از ساعت 10 صبح و از محل میدان حضرت عبدالعظیم شهرری برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.