در 4 دهه اخیر، در پاره‌ای از حوزه‌ها پیشرفت‌هایی داشتیم و در بعضی حوزه‌های دیگر به تناسب آن قسمت، پیشرفت نداشته‌ایم، ولی توسعه همه‌جانبه همان توسعه‌ای است که می توان کشور را بر مبنای آن، به نحوی همه‌جانبه پیش برد.

اخبار مرتبط

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است که ما باید در دهه پنجم، نگاهی داشته باشیم که بر مبنای آن، بتوان توسعه همه‌جانبه را محقق کرد.

سیدعباس صالحی در گفت و گو با خبرنگار جماران، در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین اولویت‌های دهه پنجم انقلاب را در چه مواردی می‌داند، گفت: ما اگر دهه‌های مختلف این 40 سال را بررسی کنیم، هر دهه را می‌توان با نامی شناخت. برای نمونه، دهه اول را می‌توان دهه تثبیت و استقرار نامید. دهه دوم را نیز می‌توان دوره سازندگی و همین‌طور دهه‌های بعدی هر کدام با نامی شناخته می‌شوند، اما در دهه پنجم، ما باید نگاهی داشته باشیم که برمبنای آن، بتوان توسعه همه‌جانبه را محقق کرد.

وی افزود: ما در 4 دهه اخیر، در پاره‌ای از حوزه‌ها پیشرفت‌هایی داشتیم و در بعضی حوزه‌های دیگر به تناسب آن قسمت، پیشرفت نداشته‌ایم، ولی توسعه همه‌جانبه همان توسعه‌ای است که می توان کشور را بر مبنای آن، به نحوی همه‌جانبه پیش برد. به نظر می‌رسد یکی از حوزه‌هایی که در دهه پنجم نیازمند توسعه است، حوزه فرهنگ و اخلاق اجتماعی است که در کنار حوزه علم و فناوری اهمیت قابل توجه‌ای را برای دهه پنجم انقلاب‌اسلامی داراست.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.