اخبار مرتبط

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده که فرهنگ ایثار و شهادت کشور را در بسیاری از بحران‌ها نجات داده است، گفت: آنچه که ما را در دوران دفاع مقدس سرفراز کرد از خودگذشتگی و فرهنگ ایثار و شهادت بود.

به گزارش جماران، اسحاق جهانگیری در دومین جلسه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که امروز- دوشنبه- برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: در دوران دفاع مقدس با وجود مشکلات اقتصادی و مسائل متعدد، شهدا و ایثارگران با از خودگذشتگی و ایثار، کاری بزرگ کرده اند، امروز نیز اگر می خواهیم از مشکلات عبور کنیم باید به فرهنگ ایثار و شهادت مردم اتکا داشته باشیم. 
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: این یک واقعیت است که هر چقدر مسئولان در جهت تعالی فرهنگ ایثار و شهادت خدمت و ایثارگران را تکریم کنند در پیشرفت کشور موفق تر خواهیم بود. 
جهانگیری با اشاره به منابع محدود دولت برای اداره کشور بیان کرد: دولت در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های خود تلاش کرده تا بتواند بیشترین خدمت را به خانواده های شهدا، آزادگان و جانبازان و ایثارگران کشور ارائه کند به طوریکه ظرف 5 سال گذشته بودجه خدمات درمانی به این بخش از جامعه بیش از 10 برابر شده است. 

** اعضای دولت با فرهنگ ایثار و شهادت غریبه نیستند
معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه اعضای دولت با فرهنگ ایثار و شهادت غریبه نیستند و مشکلات خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران را درک کرده اند، گفت: نباید تصور شود که عده ای در محلی برای تصمیم گیری نشسته اند که این موضوع برایشان فاقد اهمیت است. 
جهانگیری تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت به ما کمک می کند و نحوه رفتار ما با این عزیزان می تواند درس آموزی داشته باشد تا ببینند ما با ایثارگران خود چه رفتاری کرده ایم.
معاون اول رییس جمهوری همچنین بر شناساندن ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید تاکید کرد و یادآور شد: حضور مردم و نقش آنها در برگزاری همایش ها، کنگره ها و یادواره های مربوط به شهدا و ایثارگران چشمگیر و قابل تقدیر است و باید ضمن آسیب شناسی و پرهیز از دولتی شدن برنامه ها در جهت تشویق و حمایت از آنها گام برداشت. 
در این جلسه که وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و کشور و معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و نیز رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و رییس بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس حضور داشتند چند مصوبه نیز تصویب شد. 
راهبردها و سیاست های شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، دستورالعمل ساماندهی، حمایت و تشویق تشکل های مردم نهاد در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با محوریت دبیرخانه شورایعالی از جمله مصوبات شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت بود.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.