اخبار مرتبط

علی اصغر جمعه ای روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : ارایه تسهیلات رونق تولید 10 تا 30 میلیارد ریالی به واحدهای صنعتی گامی مثبت به منظور کاهش آمار بیکاری در این استان است.
وی اظهارداشت: در 2 سال گذشته حدود هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای کوچک و متوسط استان پرداخت شد که این امر به ایجاد اشتغال برای دستکم هفت هزار نفر انجامید.
وی خاطرنشان کرد : اکنون بیشترین توجه دولت در برنامه ها نسبت به صنایع کوچک و متوسط بوده و لازم است دولت تدبیر و امید برای رونق صنایع بزرگ هم چاره اندیشی در امور مختلف داشته باشد.
جمعه ای ادامه داد : عملکرد دولت اکنون در ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی بزرگ این استان با هدف بازگرداندن آن ها به چرخه تولید به گفته صاحبان این واحدها چندان مطلوب نیست.
رییس اتاق بازرگانی سمنان با بیان این که دولت در برنامه ریزی برای رشد اقتصادی و افزایش اشتغال پایدار در استان از ارایه تسهیلات به واحدهای صنعتی بزرگ غافل نشود، گفت: حدود 20 درصد از مجموه 350 واحد صنعتی بزرگ این استان به دلایل متعدد غیرفعال است.
وی با اشاره به همزمانی تک رقمی شدن تورم و رشد اقتصادی در صنایع کوچک و متوسط در سه ماهه نخست جاری به عنوان یکی از دستاوردها برنامه‌های دولت ، بیان داشت : این رشد اقتصادی باید صنایع بزرگ در بخش های صنعت و معدن را هم شامل شود.
رییس اتاق بازرگانی استان سمنان ادامه داد : اکنون بیشترین توجه دولت در برنامه ها نسبت به صنایع کوچک و متوسط بوده و لازم است دولت تدبیر و امید برای رونق صنایع بزرگ هم چاره اندیشی در امور مختلف داشته باشد.
سهم افراد شاغل در بخش های مختلف اقتصادی استان سمنان در بخش خدمات بیش از49 درصد، در بخش صنعت و معدن بیش از 33 درصد و در کشاورزی بیش از 18 درصد است، در دولت تدبیر و امید تفاهم نامه اجرای 150 طرح با سرمایه گذاری 85 هزار میلیارد ریال با بخش خصوصی در استان سمنان امضا شده و تاکنون بیش از 6 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط نیمه فعال استان سمنان پرداخت شده است.
حدود 2 هزار و 10 واحد تولیدی و صنعتی در استان سمنان فعالیت دارند که از این تعداد حدود 600 واحد به دلایل مشکلات متعدد غیرفعال است.
6026/7339
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.