اخبار مرتبط

حجت الاسلام محمدرضا حدادیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در استان سمنان 240 کانون فعال است و برنامه های اوقات فراغت در 228 کانون رسمی ثبت شده در سامانه ملی سجا برنامه ریزی شده است.
وی اولویت برنامه های اوقات فراغت در این کانونها را نشاط و پویایی، فعالیتهای گروهی، برنامه های تربیتی و برنامه های آموزشی بیان کرد.
وی اظهارداشت: با محوریت اولویت های درنظر گرفته شده، اجرای مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی، جشنواره بازیهای بومی محلی، کوهنوردی و بازیهای رایانه ای با تمرکز بر نشاط و پویایی و تشکیل گروه های سرود، نمایش، نشریه و گروه های مطالعاتی و علمی با تمرکز بر فعالیتهای گروهی هدفگذاری شده است.
حدادیان خاطرنشان کرد: با تمرکز بر برنامه های تربیتی، در قالب برنامه های اوقات فراغت، نشست های معرفتی و اخلاقی، دیدار با خانواده های شهدا و فعالیتهای تربیتی و با تمرکز بر برنامه های آمورشی فعالیت هایی مانند برگزاری دوره‌های آموزشی علمی، دینی، هنری و اجتماعی در دستور کار قرار گرفت.
مسوول کانون های فرهنگی هنری مساجد سمنان با بیان این که اوقات فراغت فرصت و سرمایه ارزشمندی است که باید به خوبی برای آن برنامه ریزی شود، گفت: در نبود راهبرد مشخص برای اوقات فراغت به ویژه برای نوجوانان و جوانان، حاشیه های خطرناکی مانند انواع بزهکاری در کمین این نسل از جامعه است.
وی بیان کرد: برنامه ریزی مفید برای ایجاد فرصتهای جدید خارج از محیط های رسمی تمرکز اصلی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد بوده است.
به گفته حدادیان تدوین برنامه های اوقات فراغت در کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور بر مبنای سه اصل اثرگذاری، جدابیت و استمرار بنانهاده شده و رویکرد تربیتی اصل اساسی در تدوین برنامه های امسال است.
وی با بیان این که در اجرای برنامه های اوقات فراغت به ظرفیت های علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هر کانون توجه شده است، افزود: برنامه های تربیتی، مهارتی، ورزشی و اردویی، رویکردهای مهم برنامه های اوقات فراغت کانون است.
مسوول کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با اشاره به ثبت برنامه های اوقات فراغت در سامانه سجا که باعث برنامه‌محوری و ضابطه‌مندشدن برنامه‌ها می شود، افزود: برنامه های اوقات فراغت در کانونها از ابتدای تیر آغاز شده و تا اواسط شهریور 97 ادامه دارد.
در برنامه های اوقات فراغت سال 96 در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان 19 هزار و 500 نفر در قالب 700 کلاس شرکت داشتند.
در هر یک از 240 کانون فرهنگی هنری مساجد استان سمنان به طور متوسط بین 50 تا 70 نوجوان و جوان عضویت دارند.
6103/6026
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.