اخبار مرتبط

علی سماکوش روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش های کودک، نوجوان، بزرگسال و خانواده برگزار می شود و هفت عنوان کتاب برای شرکت‌کنندگان معرفی و در بین کتابخانه‌های عمومی استان توزیع شده است.
وی خاطرنشان کرد: در رده سنی کودک شامل افراد چهار تا 11 ساله شامل کتاب‌ های 'مهمان خراسان' نوشته سعید بیابانکی، 'مژده گل' نوشته محمود پوروهاب با موضوع داستان‌هایی از زندگی امام رضا(ع) است و کتاب‌های رده سنی نوجوان برای افراد 11 تا 17 ساله شامل کتاب‌های 'مسافر هشتم' با موضوع امام رضا(ع) و 'کاش تو را می‌دیدم' با موضوع حضرت معصومه(س) نوشته مژگان شیخی معرفی شده است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان بیان کرد: در بخش جوان و بزرگسال شامل افراد 17 ساله به بالا کتاب‌های 'ماه هشتم' اثر مهدی غلامعلی با موضوع امام رضا(ع)، 'مهر ولایت در آسمان ایران' اثر آیت‌الله کریمی جهرمی و کتاب 'به سپیدی یک رؤیا' اثر فاطمه سلیمانی با موضوع حضرت معصومه(س) به عنوان منابع جشنواره معرفی شد.
سماکوش ادامه داد: علاقه‌مندان برای دسترسی به منابع این جشنواره به کتابخانه‌های عمومی مراجعه کنند و یا می‌توانند پرسشنامه و فایل پی. دی. اف منابع را از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی به نشانی www.iranpl.ir دریافت کنند.
وی با بیان این که شرکت‌کنندگان می‌توانند پاسخنامه‌های خود را تا 31 تیر97 به یکی از کتابخانه‌های عمومی کشور تحویل دهند، تصریح کرد: داوری آثار هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از نیمه مرداد آغاز و اختتامیه نیز در ایام دهه ولایت در دهه اول شهریور با حضور افراد و خانواده‌های برگزیده در سطح ملی برگزار می‌شود.
سماکوش با اشاره به روش های نوین برای جذب کودکان به این جشنواره، بیان داشت: کودکان به 2 روش می‌توانند در این جشنواره حضور یابند، در شکل اول کودک می‌تواند برداشت خود را به صورت نقاشی به تصویر بکشد و در روش دوم والدین می‌توانند برداشت کودک خود را در قالب یک ویدئوی 2 تا پنج دقیقه‌ای به صورت حضوری به کتابخانه ها تحویل دهند و یا در پایگاه اینترنتی این نهاد بارگذاری کنند.
وی یادآور شد: برای جذب مخاطبان بیشتر به ویژه از جمعیت روشن‌دلان جامعه، فایل کتابهای منبع جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت کتاب صوتی نیز در پایگاه اینترنتی نهاد کتابخانه های عمومی قرار داده شده است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته حدود 31 هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی در استان سمنان شرکت کردند، بیان کرد: توسعه فرهنگ کتابخوانی و ترویج هر بیشتر قشر کتابخوان با فرهنگ رضوی و ائمه معصومین(ع) از اهداف اصلی این جشنواره است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان با دعوت از جامعه کتابخوان برای حضور در جشنواره کتابخوانی رضوی، اضافه کرد: این جشنواره فرصتی برای آشنایی عمیق با فرهنگ رضوی از طریق منابع دقیق و برگزیده است.
72 باب کتابخانه عمومی در استان بیش از 700 هزار نفری سمنان افزون بر 61 هزار عضو دارد.
6103/6026
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.