اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد اخلاقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سالن جلسات این نهاد افزود: این استان از نظر تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی به نسبت جمعیت رتبه دوم کشور را دارد.
وی خاطرنشان کرد: اکنون حدود 486 هزار و 637 نفر از خدمات این سازمان در سمنان بهره مند می شوند و تعداد مستمری بگیران استان هم از 20 هزار و 504 نفر در پایان سال 95 به 22 هزار و 199 نفر در سال 96 افزایش یافته است.
به گفته وی تعداد کارافتادگان سمنان در سال 96، یک هزار و 921 نفر بوده است.
مدیرکل تامین اجتماعی سمنان با اشاره به افزایش2.57 درصدی تعداد بیمه شدگان اجباری این استان تا پایان سال 96 ،تصریح کرد: تعداد بیمه شدگان اجباری از 110 هزار و 705 نفر بیمه شده در سال 95 به 113 هزار و 547 نفر در سال گذشته رسید.
اخلاقی تصریح کرد: تعداد بیمه شدگان کارگران ساختمانی، اختیاری، مشاغل آزاد و سایر هم با 2 هزار و 17 نفر افزایش به 161 هزار و 722 نفر تا پایان سال 96 رسیده است.
وی با بیان این که هشت مرکز درمانی در استان ارایه خدمت می دهد، اظهارداشت: در مجموع یک میلیون و 275 هزار مراجعه که متوسط 2.8 بار مراجعه برای هر بیمه شده به مراکز درمانی در سال 96 بوده است.
اخلاقی با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در اشتغالزایی نیروهای دانشگاهی، ادامه داد: بکارگیری نیروی فارغ التحصیل دانشگاهی توسط کارفرما در کارگاه های تولیدی، 20 درصد سهم بیمه کارفرما را سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کند.
وی یادآورشد: سازمان تامین اجتماعی استان با بیش از 95 درصد سایر مراکز درمانی طرف قرارداد و خرید خدمت انجام می‌شود.
اخلاقی خاطرنشان‌کرد: باتوجه به خرید خدمت توسط سازمان تامین اجتماعی اکثر خدمات درمانی در استان انجام می شود و در سامانه ارجاع این سازمان تنها یکی یا دو کد برای رجوع به مراکز دیگر استان ها باز می باشد.
وی، با بیان این که در راستای حمایت از کالای ایرانی واحدهایی که در پرداخت حق بیمه خود دچار مشکل شدند تا 10 تیرماه سال جاری فرصت داشته اند با استفاده از بسته های تشویقی، حق بیمه را پرداخت یا به تقسیط آن اقدام کنند، تصریح کرد: واحدهای تولیدی که به دلیل مشکلات اقتصادی در سال های اخیر دچار مشکل و آسیب شدند و از بسته های مشوق با تقسیط 6 تا 12 ماهه، 12 تا 18 ماهه، 18 تا 24 ماهه و 24 تا 36 ماهه و بخشودگی 50 تا 70 درصد برخوردار شدند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان سمنان با اشاره به ارایه خدمات و فعالیت‌های این نهاد به ‌صورت اینترنتی و الکترونیکی به بیمه شدگان، گفت: اکنون بیمه شدگان و افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز ملکی این سازمان با ارایه کد ملی پذیرش شود و در راستای دولت الکترونیک هنگام رجوع به مطلب های طرف قرارداد در شهر سمنان، بیمار بدون دفترچه و تنها با ارایه کد ملی از خدمات استفاده کنند.
به گزارش ایرنا، 19 تا 25 تیرماه، هفته تامین اجتماعی نامگذاری شد.
سازمان تامین اجتماعی 10شعبه اصلی، سه کارگزاری و 2 شعبه اقماری در استان سمنان فعال می باشد.
تامین اجتماعی 42 میلیون بیمه شده دارد که 18 نوع خدمت را به بیمه شدگان، مستمری بگیران و بازنشستگان ارائه می دهد.
6026/س.خ
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.