اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بورس سمنان یکی از بورس های منطقه ای کشور است که از آذر1384 آغاز به کار کرد و مبادله روزانه 15 میلیارد ریال سهم می تواند گامی مثبت در جهت حمایت از کالای ایرانی به شمار آید.
به گفته صاحبنظران اقتصادی ، بورس نقش اساسی در افزایش رونق اقتصادی و فرآیند رشد و توسعه کشورها دارد به طوری که می‌توان تفاوت اقتصاد ممالک توسعه یافته و توسعه نیافته را در درجه کارآمدی و کارآیی نظام مالی و بورس آنها جست‌ و جو کرد.
اهمیت بورس در سمنان تنها ناشی از کارایی بازار آن نیست بلکه می توان با برخورداری استان از یکهزار و 800 واحد صنعتی با سرمایه گذاری این واحدها در بورس برای حمایت و عرضه کالاهای ایرانی اقدام کرد.
مدیر بورس منطقه سمنان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به نقش تاثیرگذار بورس بر اقتصاد گفت: گشایش تالار بورس در استان سمنان ، اقدامی راهبردی در راه تسهیل در سرمایه گذاری و مشارکت بیشتر سرمایه گذاران در سامانه های سرمایه ای کشور و استان است و روند سرمایه گذاری خرد و کلان این استان را به سمت شکوفایی اقتصادی و رونق تولید سوق داده است.
غلامحسین گل ارضی افزود : راه اندازی تالار بورس سمنان و اتصال آن به تالار بورس تهران نه تنها در توسعه سرمایه گذاری عمومی نقش دارد بلکه مردم براحتی و همزمان می توانند در انواع داد و ستدهای بورس مشارکت فعال داشته باشند.
وی ادامه داد: در روز یکشنبه بیش از چهار هزار سهم با ارزش سه میلیارد ریال در بورس منطقه سمنان معامله شد.
وی با اشاره به ارزش معاملات هفتگی در بورس سمنان، خاطرنشان کرد: در معاملات هفته گذشته بورس سمنان، 12 میلیون و 553 هزار و 471 سهم معامله شد.
وی اظهارداشت: ارزش سهام معامله شده روز یادشده بورس سمنان بیش از پنج میلیارد و 223 میلیون و 637 هزار ریال رسید.
گل ارضی تصریح کرد: سه میلیون و 741 هزار 939 سهم به ارزش بیش از سه میلیارد و 39 میلیون و 520 هزار ریال مربوط به خرید و تعداد یک میلیون و 866 هزار و 832 سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد و 800 میلیون و 116 هزار ریال مربوط به فروش بود.
مدیر بورس منطقه سمنان تصریح کرد : در پایان معاملات این روز شاخص کل قیمت سهام با 652.8 واحد افزایش به رقم 98596.9 واحد رسید.
وی تصریح کرد : بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس مربوط به ملی صنایع مس ایران و بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس مربوط به پالایش نفت اصفهان بود.
به گزارش ایرنا، بورس سمنان یکی از بورس های منطقه ای کشور است که از آذر 1384 آغاز به کار کرد.
6026/س.خ
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.