اخبار مرتبط

حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بدعهدی آمریکا در ماجرای برجام چهره واقعی دشمنی استکبار را از پشت پرده بیرون کشید و نمایان کرد.
وی تاکید کرد: سرنوشت برجام هر چه باشد، گروه های داخلی نباید دشمن خود را اشتباه بگیرند و همه گروه ها آگاه باشند دشمنان نظام اسلامی می خواهند از بیرون جنگ داخلی در ایران ایجاد کنند.
وی با بیان این که عمر 40 ساله انقلاب اسلامی ثابت کرده است هیچ عمل یا حرف دشمنان به سود ایران نخواهد بود، گفت: یکی از اهداف دشمن درباره برجام ایجاد اختلافات داخلی در ایران است که نباید اسیر آن بشویم.
امام جمعه موقت سمنان با تاکید بر این که راهبرد کشور باید به گونه ای باشد که زندگی خودمان را به غرب و شرق گره نزنیم، بیان کرد: گمان می شد برخی مشکلات اقتصادی از طریق تحقق برجام برطرف شود و تلاش مسوولان و دولتمردان در این راه برای قبولاندن بسیاری از مسایل به دشمن متخاصم دست مریزاد دارد.
مهدوی نژاد اضافه کرد: هدف دشمن در هر صورت ناتوان کردن کشور در تمام حوزه هاست که نباید به این مساله تن داد و تنها راه مقابله با مکر دشمن توجه به هشدارهای رهبری و حرکت در مسیر انقلاب تحت لوای رهبر انقلاب است.
وی، برجام را دستاوردی در مسیر تحقق اهداف کشور در دسترسی کامل به دانش هسته ای ذکر و بیان کرد: برجام توافقی بود برای گرفتن هر گونه بهانه ای از دست دشمنان که در آخر به بدعهدی آمریکایی ها دچار شد.
امام جمعه موقت سمنان با تاکید بر این که ماجرای برجام نشان داد امید به خارجی ها گره ای از مشکلات کشور باز نمی کند، گفت: تکیه بر توان داخلی در کنار داشتن همفکری و همدلی داخلی بهترین مسیر رشد و توسعه است.
مهدوی نژاد ادامه داد: مشخص است که هر پیشرفت و گام اساسی در مسیر توسعه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در ایران اسلامی با مخالفت دشمنان و استکبار مواجه می شود، پس با ایستادگی و بیشترین بهره گیری از داشته های کشور باید در به فکر توسعه کشور بود.
امام جمعه موقت سمنان یادآور شد: دشمنی آمریکا و پیروانش در منطقه مساله پنهانی نیست و به سیاستی آشکار در عرصه بین المللی تبدیل شده است که برخورد آگاهانه در برابر هر دسیسه ای به هشیاری و یکپارچگی داخلی نیاز دارد.
برجام یک توافق چندجانبه و بین‌المللی میان ایران و کشورهای 5+1 است که از 17 ژانویه 2016 برابر با 27 دی 1394 اجرا شد و مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل و قطعنامه 2231 قرار گرفت.
رئیس جمهوری آمریکا روز 18 اردیبهشت 97 خروج کشورش را از توافق هسته ایران و گروه 1+5 اعلام کرد در حالی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ابتدای اجرای برجام تاکنون دست‌کم 10 بار پایبندی کامل ایران به توافق هسته ‌ای را تائید کرده است.
6103/6026
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.