اخبار مرتبط

سید شهاب الدین چاوشی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: باید نگاه مسوولان استانی برای افزایش اشتغال توجه به بخش خصوصی در ابعاد مختلف باشد.
وی اظهارداشت: مسوولان دستگاه های اجرایی سمنان باید با توجه به زیرساخت های سرمایه گذاری ، فعالان اقتصادی را برای راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی در استان ترغیب کند.
وی ادامه داد: انگیزه بخشی برای سرمایه گذاری فعال اقتصادی در سمنان هنر یک مدیر دستگاه اجرایی است و باید این رویکرد ارزشمند مدنظر مسوولان امر برای کاهش نرخ بیکاری قرار گیرد.
چاوشی با اشاره به مشکل کمبود آب در این استان ، خاطرنشان کرد: چالش کمبود آب در برخی از مناطق سمنان دلیلی برای استقبال حضور نیافتن فعالان اقتصادی در استان نیست و باید ظرفیت های پیدا و پنهان برای جذب سرمایه گذار اطلاع رسانی شود.
استاندار سمنان تصریح کرد: حمایت از بخش خصوصی نمونه بارز اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی است و دستگاه های اجرایی استان به خوبی این حضور فعالان اقتصادی را برای افزایش اشتغال درک کرده اند.
چاوشی ادامه داد: اجرای دقیق برنامه رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی کلید رفع مشکلات اقتصادی در سمنان است و باید این راهبرد در اجرای طرح های سرمایه گذاری مدنظر دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
آمار مشارکت اقتصادی استان سمنان 39.4 درصد در سال 95 و سهم شاغلان در بخش های مختلف اقتصادی استان سمنان در بخش خدمات بیش از 49 درصد، در بخش صنعت و معدن بیش از 33 درصد و در کشاورزی بیش از 18 درصد است.
در دولت تدبیر و امید تفاهم نامه اجرای 85 طرح با سرمایه گذاری 80 هزار میلیاردی با بخش خصوصی در استان سمنان امضا شد.
تاکنون بیش از 6 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال استان سمنان پرداخت شد.
در استان سمنان یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.
6026/7339
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.