اخبار مرتبط

علی‌اصغر مجد روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : اعتبار اجرای این طرح از محل اعتبارات ملی است که توسط معاونت ساخت و توسعه زیر بناهای وزارت راه و شهر سازی در دست‌ساخت است.
وی خاطرنشان کرد : عملیات اجرایی این طرح به طول 55 کیلومتر از سال گذشته با تعیین پیمانکار شد آغاز و در سفر وزیر راه و ترابری و مسوولان استان کلنگ قطعه نخست طرح زده شد.
وی با بیان این که 30 درصد راه‌های استان سمنان در این شهرستان واقع‌ شد، اظهارداشت : 270 کیلومتر از محور مواصلاتی دامغان - اصفهان در حوزه استحفاظی دامغان قرار دارد.
به گفته وی در سال 93 بر اساس تقسیمات کشوری ابلاغی از سوی وزارت راه و شهرسازی 50 کیلومتر از محور دامغان - اصفهان در حوزه استحفاظی اصفهان قرار داشت که به دامغان ملحق و به میزان راه‌های این شهرستان افزوده شد.
مجد تصریح کرد : با توجه به ترانزیتی بودن محور دامغان - جندق - معلمان و متصل شدن این محور به کریدور شمال به جنوب اجرای این طرح از اهمیت ویژه در کاهش تصادفات، رونق اقتصادی در حمل‌ونقل برخوردار است.
فرماندار دامغان با اشاره به این که دامغان دارای 400 کیلومتر راه اصلی و فرعی و 600 کیلومتر راه روستایی است ، گفت : راهسازی در رشد و توسعه اقتصادی و حمل‌ و نقل کشور تاثیر فراوان دارد و ایجاد و راه‌اندازی باند دوم محور دامغان - جندق - معلمان از این امر مستثنی نخواهد بود.
مجد تصریح کرد : با توجه به عبور سالانه 15 میلیون مسافر و زائر بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا (ع) از سمنان این مهم می‌طلبد که با اختصاص اعتبارات ویژه نقاط حادثه‌خیز استان ترمیم و بازسازی شود و شاهد کاهش تصادفات و تلفات جانی باشیم.
660 کیلومتر از بزرگراه 860 کیلومتری تهران- مشهد در استان سمنان قرار دارد، استان سمنان با 97 هزار و 491 کیلومتر مربع وسعت رتبه ششم را در بین دیگر استان های کشور به لحاظ وسعت دارد.
6026/7339
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.