اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر عبدوس در نماز جمعه این هفته سمنان در مسجد امام(ره) این شهر افزود: ایرانی باید از کالای ایرانی با هر کیفیتی استقبال کند، حتی اگر کیفیت کمتری از نمونه خارجی داشته باشد.
وی با اشاره به اقتدار سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی در دهه های ابتدایی انقلاب، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر با تعیین شعارهای سال از سوی رهبر انقلاب با محوریت مسایل اقتصادی، توجه همه باید برای اقتدار اقتصادی کشور متمرکز شود.
امام جمعه موقت سمنان با اشاره به این که در بسیاری از کشور خرید کالای غیرداخلی بین مردم ناپسند شمرده می شود، تاکید کرد: در حال نبرد اعتقادی با دنیا هستیم و از نظر فناوری در تولید هم شاید عقب‌تر از دنیا باشیم، ولی هر کس در هر کجا با حمایت از کالای تولید ایرانی باید اقتدار کشور را رقم بزند.
وی به برخی مسایل منطقه خاورمیانه و افکار تهاجمی آمریکا اشاره و اضافه کرد : تلاش آمریکا در چندسال گذشته برای ایجاد خاورمیانه جدید شکست‌خورده است و اکنون فقط عربده‌ای از او باقی مانده است.
عبدوس تصریح کرد : در هر حال دشمن ممکن است در مسایل نظامی حماقتی کند، ولی باید بداند تا شعاع 2 هزار کیلومتری از مرزهای ایران باید دور بماند و پایگاه‌های نظامی‌اش را در خارج از این محدوده ایجاد کند.
وی عربستان را منبع مالی برای سوء استفاده کشورهای غربی دانست و افزود : عربستان در یمن زمین‌گیر شده است، با این وجود هنوز کشورهای غربی به دنبال دلارهای کشورهای غربی هستند.
امام جمعه موقت سمنان، شبکه اجتماعی را زمینه ای برای سوء استفاده دشمنان ایران اسلامی ذکر و خاطرنشان کرد: در شبکه اجتماعی برای از بین بردن معنویت در ایران تلاش می شود و خانواده ها باید در این زمینه احساس مسوولیت کنند و بی‌تفاوت نباشند.
عبدوس درباره نوسانات قیمت دلار تصریح کرد : مسوولان کشور تلاش کنند تا قیمت دلار بر مدار خود سالم نگهداشته شود تا تولید در کشور صدمه نبیند.
وی با اشاره به 29 فروردین روز گرامیداشت ارتش، افزود: ارتش با پیروی از آرمان‌های انقلاب سربلند شد و امام راحل با نامگذاری این روز، به ارتش ایران عزت و اقتدار بخشید.
امام جمعه موقت سمنان به عظمت بعثت و مقام پیامبر اسلام اشاره کرد و گفت: فلسفه بعثت احیای انسانیت و توجه دادن انسان به جایگاه کرامت آن است.
6103/6026
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.