اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمود حجتی روز پنجشنبه در آیین افتتاح کارخانه تولید خوراک دام گرمسار در استان سمنان افزود: می بینیم که مردم گوشت قرمز ارزان نمی خرند، ولی باید گفت در این شرایط به نوعی امروز تولیدکنندگان فقط گوشت قرمز را مانند گذشته با زیان در بازار به فروش نمی‌رسانند.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که تشکیل زنجیره های تولید از جمله مهم ترین هدفگذاری‌های کنونی این وزارتخانه است، گفت: به عنوان نمونه در حال حاضر خام فروشی گیاه باریجه در استان سمنان درآمد بیشتری برای بهره‌برداران نسبت به دامداری دارد.
وی با تاکید بر برند و تجاری سازی محصولات کشاورزی به عنوان رهبردر اساسی وزارت جهادکشاورزی، گفت: برندسازی محصولات کشاورزی با استفاده از نظر کارشناسان و توقف خام فروشی محصولات کشاورزی در دستور کار قرار گیرد.
حجتی ادامه داد: تنها راه برون‌رفت از شرایط خام‌فروشی ایجاد بستر مناسب برای ورود سرمایه‌گذاران با هدف تکمیل و ایجاد زنجیره تولید، بسته‌بندی تولیدات کشاورزی است.
وی با اشاره به این که کمبود بارندگی در گذشته در همه جای کشور وجود داشته و به زمان حاضر مربوط نیست، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه، میانگین بارندگی استان یزد 62 میلیمتر در سال است اما این استان بزرگترین تولید خیار را دارد که به کشور روسیه صادر می شود.
وی بیان داشت: با وجود در اختیار داشتن تمام امکانات در وزارت جهادکشاورزی، باید روحیه خودباوری در کشاورزان ایجاد شود‌، زیرا ایران اسلامی از نخبه‌خیزترین کشورهای دنیاست و باید از ظرفیت کارشناسان و بهره برداران به خوبی استفاده شود.‌
وزیر جهادکشاورزی افزود: اگر محصولاتی نیاز به مصرف آب زیادی دارد، باید از خارج از کشور وارد شود و در کارخانه های داخلی فرآوری شود، ورود تعاونی‌ها و مشارکت بهره‌برداران و کشاورزان از جمله راه های برون‌رفت از خام‌فروشی است.
در آیین کارخانه تولید دام و طیور کشاورزی گرمسار غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور و محمدرضا قنبری معاون امنیتی سیاسی استانداری سمنان حضور داشتند، این واحد تولیدی که به صورت تعاونی فعالیت دارد با 2 هزار و 148 عضو و ظرفیت تولید 60 هزار تن مواد پروتئینی در سال با صرف اعتبار 68 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد که منجر به اشتغال 20 نفر می شود.
در هفته دولت در استان سمنان 487 طرح به ارزش سه هزار و 100 میلیارد ریال در شهرستان های مختلف افتتاح شد که برای 754 نفر اشتغالزایی داشت.
52 طرح در سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با صرف اعتبار 272 میلیارد ریال در هفته دولت سال 96 به بهره برداری که 145 نفر فرصت شغلی در قالب 244 خانوار بهره بردار از مزایای این طرح بهره مند شوند.
تولید محصولات کشاورزی در سال زراعی 94- 95 در استان سمنان با افزایش 9.4 درصدی نسبت به دوره قبل از آن به یک‌ میلیون و 570 هزار تن رسید که از این میزان 672 هزار تن محصولات راهبردی حوزه کشاورزی در استان بود که افزایش حدود 33 درصدی داشت.
استان سمنان بیش از 40 هزار بهره بردار کشاورزی دارد و حدود 87 درصد از آب تولیدی در این استان در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود.
7344/6103 خبرنگار: امیرحسین کاشی‌منش ** انتشار دهنده : مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار مراجعه کنید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.