اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید حسن میرعماد روز پنجشنبه در آیین افتتاح 2 طرح در شهرستان گرمسار با حضور محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی، افزود: در سال 96 بیش از 240 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به 31 واحد تولیدی پرداخت شده و یا در حال پرداخت است.
وی خاطرنشان کرد: 585 واحد تعطیل و نیمه تعطیل حوزه جهادکشاورزی استان سمنان با دریافت یکهزار و 30 میلیارد ریال از محل تسهیلات رونق تولید در سال 95 به چرخه تولید بازگشتند.
وی با اشاره به این که ارزش صادرات محصولات کشاورزی استان سمنان در سال 95 به 20 میلیون دلار رسید، خاطرنشان کرد: پیش بینی شده ارزش صادرات سال 96 به 30 میلیون دلار افزایش یابد.
میرعماد بیان داشت: در سه سال گذشته هزار و 500 ادوات کشاورزی، مانند کمباین و تراکتور نوسازی شد و در سال 96 نوسازی ادوات کشاورزی با اعتبار 180 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی پیش بینی شده که تا کنون 25 درصد آن جذب شده است.
وی یاد آور شد: سامانه های نوین آبیاری استان سمنان از 16 هزار و 125 هکتار در سال 92 به 25 هزار هکتار در‌ سال 95 افزایش یافت و پیش بینی شده در برنامه 2 ساله 20 هزار هکتار دیگر به سامانه های نوین آبیاری مجهز شود.
میرعماد افزود: در 2 همایش سرمایه گذاری جهادکشاورزی در استان سمنان 34 تفاهم نامه به ارزش 10 هزار میلیارد ریال در بخش کشاورزی منعقد شد که 24 طرح آن با پنج هزار و 500 میلیارد ریال در حال اجرا است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به این که 52 طرح با صرف اعتبار 272 میلیارد ریال در هفته دولت سال 96 به بهره برداری خاطرنشان کرد: 145 نفر فرصت شغلی در قالب 244 خانوار بهره بردار از مزایای این طرح بهره مند شوند.
در این آیین محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، محمود قنبری معاون سیاسی امنیتی استانداری غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان و جمعی از مسوولان استان سمنان و شهرستان گرمسار حضور داشتند.
استان سمنان بیش از 40 هزار بهره بردار کشاورزی دارد و حدود 87 درصد از آب تولیدی در این استان در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود.
7344/6103 خبرنگار: امیرحسین کاشی‌منش ** انتشار دهنده : مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.