اخبار مرتبط

عبدالعلی بصیری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: از چهار طرح عمرانی در حال تکمیل دانشگاه دامغان، سالن ورزشی شقایق با اعتبار هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه دامغان، آماده بهره برداری است و سه طرح باقیمانده در صورت تکمیل در دهه فجر 96 به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس دانشگاه دامغان ادامه داد: این چهار طرح شامل ساختمان دانشکده زیست‌شناسی، دانشکده مهندسی، سالن ورزشی شقایق و سالن همایش در زمینی به مساحت 15 هزار مترمربع است.
وی اضافه کرد: سالن ورزشی شقایق دانشگاه دامغان در زمینی به مساحت یک هزار و 200 متر مربع شامل ٨00 متر مربع سالن اصلی و 400 متر سالن های جانبی، روز پنجشنبه 9 شهریور با حضور عسگری ابیانه، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به بهره برداری خواهد رسید.
بصیری عنوان کرد: در حال حاضر تعداد پنج هزار و 500 دانشجو در 70 رشته و گرایش در این دانشگاه تحصیل می کنند و 152 عضو هیات علمی این دانشگاه هستند که شامل چهار استادتمام و 24 دانشیار است.
بصیری، به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه دامغان اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر این دانشگاه دارای هشت خوابگاه دولتی است که پنج خوابگاه دخترانه دارای یک هزار ظرفیت و سه خوابگاه پسرانه دارای ٨00 نفر ظرفیت است.
رئیس دانشگاه دامغان اضافه کرد: با توجه به ظرفیت های این فضای آموزشی و زیرساخت های موجود، میزان ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال جدید تحصیلی این دانشگاه یک هزار و 300 نفر دانشجو است.
دانشگاه دامغان دارای 5٨ آزمایشگاه، 1٨ کارگاه، یک خانه ریاضی و یک لابراتور زبان است و در بحث تحقیقاتی و پژوهشی جایگاه 34 کشور را داراست.
9856/6103 خبرنگار: میثم اسماعیلی** انتشار دهنده : مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادهای استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.