اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی در این سفر یک روزه به شهرستان گرمسار، واحد تولیدی قارچ نجم بخش ایوانکی را با ظرفیت 600 تن با صرف اعتبار 45 میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی به بهره‌برداری رساند که منجر به اشتغال برای 45 نفر به صورت مستقیم و 75 نفر به صورت غیرمستقیم می شود، طرح توسعه و ساخت گام دوم مجموعه قارچ نجم نیز با ظرفیت 700 تن با حضور وزیر جهادکشاورزی آغاز شد.
کارخانه تولید دام و طیور کشاورزی گرمسار که به صورت تعاونی فعالیت دارد با 2 هزار و 148 عضو و ظرفیت تولید 60 هزار تن مواد پروتئینی در سال با صرف اعتبار 68 میلیارد ریال، دیگر طرح افتتاح شده از سوی محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی در سفر به گرمسار بود که منجر به اشتغال 20 نفر شد.
وزیر جهادکشاورزی را در افتتاح این طرح ها، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، داریوش طاهری فرماندار گرمسار و جمعی از مسوولان این شهرستان همراهی کردند.
در هفته دولت در استان سمنان 487 طرح به ارزش سه هزار و 100 میلیارد ریال در شهرستان های مختلف افتتاح شد که برای 754 نفر اشتغالزایی داشت.
52 طرح سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در هفته دولت سال 96 با صرف اعتبار 272 میلیارد ریال به بهره برداری رسید که برای 145 نفر در قالب 244 خانوار بهره بردار فرصت شغلی ایجاد شد.
تولید محصولات کشاورزی در سال زراعی 94- 95 در استان سمنان با افزایش 9.4 درصدی نسبت به دوره قبل از آن به یک‌ میلیون و 570 هزار تن رسید که از این میزان 672 هزار تن محصولات راهبردی حوزه کشاورزی در استان بود که افزایش حدود 33 درصدی داشت.
استان سمنان بیش از 40 هزار بهره بردار کشاورزی دارد و حدود 87 درصد از آب تولیدی در این استان در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود، گرمسارغربی ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و 182 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 70 هزار نفر است، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدودمی شود.
7344/6103 خبرنگار: امیرحسین کاشی‌منش ** انتشاردهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.