اخبار مرتبط

فاطمه منصوری روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا، به کمبود اعتبار در فنی و حرفه ای دامغان اشاره کرد و گفت: مهم ترین مشکل مرکز فنی و حرفه ای خواهران دامغان کمبود اعتبار است که در بخش جاری و تملک دارایی این کمبود قابل توجه است.
وی با بیان این که در صورت افزایش حداقل پنج برابری اعتبارات این مراکز می توان مشکل نبود تجهیزات و ابزار حرفه آموزی را برطرف کرد، گفت: ارتقای جایگاه، ترویج فرهنگ مهارت آموزی و توسعه آن در سطح جامعه، افزایش سطح آموزشی فنی و حرفه ای در اولویت مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران دامغان قرار دارد.
منصوری ادامه داد: در رفع معضلات بخش فنی و حرفه ای دامغان ، باید مسوولان استانی با سیاست‌گذاری دقیق و کلان و مدیریتی جهادی با افزایش اعتبار و نوسازی ابراز کارآموزی اقدام کنند.
وی ادامه داد: تربیت و پرورش نیروی ماهر به منظور جذب در فرصت های شغلی از وظایف مراکز فنی و حرفه ای است که این امر نیازمند به روز بودن تجهیزات و آشنایی مهارت‌آموزان با تجهیزات جدید است که امیدواریم در آینده نزدیک این مشکل در مراکز فنی و حرفه ای با افزایش اعتبار برطرف شود.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران دامغان خاطر نشان کرد: 17 آموزشگاه آزاد فعال در رشته های طراحی دوخت، مراقبت زیبایی و صنایع غذایی تحت نظارت این مرکز مشغول به کار هستند که سالانه در جامعه هدف مرکز فنی و حرفه ای دامغان نزدیک به 2 هزار نفر در این مراکز به مهارت آموزی می پردازند که به طور میانگین 60 درصد از آنان موفق به کسب مدرک می شوند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران دامغان گفت: دوره های آموزشی بر اساس علوم روز مصوب در مراکز فنی و حرفه ای خواهران سمنان برگزار می شود و در پایان به برگزیدگان در آزمون نهایی گواهینامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با کد بین المللی اعطا می شود.
مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران دامغان دارای هفت کارگاه با عنوان های صنایع چوب، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، صنایع دستی ، صنایع غذایی ، فناوری اطلاعات و کشاورزی است که 54 حرفه آموزشی در این کارگاهها ارایه می شود و علاوه بر مرکز ثابت در پایگاه‌های سیار شهری ، مراکز جواردانشگاهی ، پایگاههای روستایی آموزشهای مورد تقاضا به جامعه هدف ارائه می شود.
در استان سمنان 18 مرکز فنی حرفه ای با 93 کارگاه آموزشی دولتی ثابت و 110 نیروی رسمی، 106 نیروی پیمانی، 51 نیروی قراردادی و 27 نیروی حق التدریس فعالیت دارند.
29 مرکز فنی و حرفه و بیش از 230 کارگاه و 103 آموزشگاه آزاد در این استان وجود دارد.
7339/6103 خبرنگار: میثم اسماعیلی ** انتشار دهنده :مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.