اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، امیر حسین ضیایی روز جمعه در حاشبه بهره برداری از طرح های بهداشتی و درمانی شاهرود که با حضور وزیر بهداشت انجام شد ، در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه در برهه زمانی قرار داریم که باید با برنامه ریزی زیر ساخت ها را افزایش داد، افزود: در چند سال گذشته توسط دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان کارهای خوبی انجام شده است که از جمله آن اجرای طرح نظام تحول سلامت بود که نشان دادیم می توانیم در حوزه درمان پیشرو باشیم.
وی با ابراز خرسندی از اینکه از نظر تربیت نیروی سلامت در کشور خودکفا هستیم، تصریح کرد: در شرایطی کنونی برای خدمات بهداشتی - درمانی نیاز به خارج از کشور نداریم چرا که در حوزه درمان زیر ساخت های مطلوبی فراهم شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه طی چند دهه‌ گذشته انقلاب بزرگی در حوزه سلامت کشور ایجاد شده است، گفت: دولت یازدهم سلامت را از اولویت های خود قرار داد و باید گفت با انجام این کار بخش بزرگی از هدف های خدمات درمانی به انجام رسید.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی عصر جمعه برای بهره برداری از 6 طرح درمانی و بهداشتی با هزینه 30 میلیارد تومان به استان سمنان سفر کرده است.
مرکز جراحی قلب و آنژیوگرافی بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود ،بهره برداری از بخش شیمی درمانی مرکز آموزشی و پژوهشی - درمانی این بیمارستان، بهره برداری از بخش سی تی اسکن مرکز آموزشی و پژوهشی درمانی بهار و اجرای مرحله چهارم هتلینگ مرکز آموزشی و پژوهشی درمانی امام حسین(ع) از طرح های قابل بهره برداری با حضور قاضی زاده هاشمی است.
23 میلیارد تومان از 30 میلیارد اعتبار طرح های قابل افتتاح در این دانشگاه مختص بخش جراحی قلب امام حسین(ع) شاهرود است که با 26تخت به بهره برداری می رسد.
بخش شیمی درمانی امام حسین(ع) نیز با زیربنای 307متر مربع و با اعتبار 500 میلیون تومان دارای 12 تخت در یک طبقه است .
مرحله چهارم هتلینگ بیمارستان امام حسین(ع) نیز با 400 میلیون تومان اعتبار در زمینی به زیربنای 22 هزار متر مربع دیگر طرحی است که با حضور وزیر بهداشت و درمان به بهره برداری می رسد.
قاضی زاده هاشمی وزیر کابینه یازدهم تاکنون پنج مرتبه به شهرستان شاهرود سفر کرده است.
وزیر بهداشت برای بهره برداری و کلنگ زنی چند طرح بهداشتی و درمانی به شهرستان های سمنان، گرمسار و دامغان نیز سفر می کند.
در استان سمنان 2 دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان های سمنان و شاهرود فعال است.
7339/6167 خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : محسن شاکری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.