اخبار مرتبط

سیدحسن قاضی زاده هاشمی روز شنبه در حاشیه افتتاح و بازدید از طرح های بهداشت و درمانی در شهرستان دامغان در استان سمنان به خبرنگاران گفت: افتتاح 24 هزار تخت بیمارستانی کاری است که ظرف چند دولت انجام می‌شد ولی با همت دولت تدبیر و امید و همکاری همه بخش‌ها، دولت یازدهم موفق به ایجاد این تعداد تخت بیمارستانی شد.
وی با تاکید بر اینکه ایجاد این تعداد تخت بیمارستانی به معنی رفع همه مشکلات نیست و حوزه بهداشت و درمان کشور مشکلات زیادی دارد، گفت: چندبرابر این تعداد نیازمند ایجاد تخت بیمارستانی در نقاط مختلف کشور هستیم و امیدواریم با کمک همه بخش‌ها در آینده این امر میسر شود.
وزیر بهدشت و درمان، کمبود پرستار و کمک پرستار را یکی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور عنوان و خاطرنشان کرد: باید دولت و مجلس و سازمان امور استخدامی از بودجه های سنواتی به این منظور کمک کنند و این حوزه را مشابه دیگر دستگاه‌ها نبینند زیرا حوزه بهداشت و درمان با جان مردم سر و کار دارد و نیروی انسانی حرف اول را می‌زند.
قاضی زاده هاشمی در پاسخ به سوالی درباره حواشی انتخابات سازمان نظام پزشکی نیر گفت: هر انتخاباتی حاشیه‌هایی دارد، انتخابات نظام پرشکی حاشیه خاصی نداشت و هیات نظارت شامل نمایندگان دادستان، وزیر کشور و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر همه روند انتخابات از قبل از برگزاری و کار مجریان تا رسیدگی به شکایات نظارت دارند.
وی افزود: مهمترین رویکرد وزارت بهداشت و درمان در سال جاری مراقبت از سلامت، ارتقای شاخص های بهداشت عمومی، مطالبه‌گری در حوزه آسیب‌های اجتماعی با همکاری همه نهادها، ادامه اجرای طرح تحول سلامت و رفع کاستی‌های آن و توسعه زیرساخت‌های کشور، و حرکت در راستای برنامه‌های رئیس جمهور محترم است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در قالب سفر به استان سمنان، افتتاح، بازدید و آغاز عملیات اجرایی چند طرح در شهرستان های مختلف این استان در برنامه قرار دارد.
قاضی زاده هاشمی افتتاح 2 پایگاه سلامت شهری بوستان و مهر شهرستان دامغان را امروز در برنامه دارد که پایگاه سلامت بوستان با زیربنای 350 متر مربع و اعتبار هشت میلیارد ریال و پایگاه سلامت مهر با زیربنای 130 متر مربع و اعتبار 6 میلیارد ریال بنا شده است.
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز هشت طرح مهم بهداشتی و درمانی شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه با هزینه 124 میلیارد تومان آماده افتتاح و بهره برداری است.
دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان حدود 2 هزار و 600 دانشجو در هشت دانشکده دارد که 2 رشته در مقطع کاردانی، 18 رشته در مقطع کارشناسی، 10 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، 2 رشته در مقطع پزشکی عمومی، پنج رشته در مقطع دکتری و پنج رشته دستیاری را شامل می شود، 6 بیمارستان و مراکز درمانی و آموزشی در شهرستان های سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان است.
7344/6103 خبرنگار: امیرحسین کاشی‌منش ** انتشار دهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.