اخبار مرتبط

ابوالفضل حسن بیگی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : زمین لرزه هر لحظه نقاط مختلف کشور را تهدید می کند و باید دستگاه های اجرایی برای نوسازی مجتمع و ساختمان های در معرض تهدید زلزله، چاره ای بیندیشند.
وی اظهار داشت : اگر زلزله ای با شدت قابل توجه ای در کشور و استان سمنان رخ دهد، خسارت های مالی و جانی آن جبران ناپذیر است و مجلس شورای اسلامی و دولت باید تدابیری ویژه ای برای رفع این چالش اتخاذ کنند.
حسن بیگی با بیان این که بیش از 20 درصد واحدهای مسکونی و تجاری استان سمنان در نقاط شهری و 30 درصد در نقاط روستایی فرسوده است، گفت: سمنان نیز همانند سایر استان های کشور از واحدهای مسکونی و تجاری فرسوده قابل توجهی رنج می برد و باید استانداری توجه ویژه ای به بازسازی این واحدها داشته باشد.
نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فقط در شهر دامغان بیش از 15 هزار واحد مسکونی و تجاری وجود دارد که هر لحظه می توان شاهد امکان تخریب این واحد و خسارت های مادی و جانی با وقوع یک حادثه طبیعی باشیم.
وی با بیان این که دولت در بازسازی زیر ساخت واحدهای مسکونی و تجاری باید کلان نگر باشد ،تصریح کرد : تخصیص اعتبار به صورت قطره چکانی کاری را از پیش نمی برد و دولت باید تقدیم لایحه تاثیرگذار برای رفع این مشکلات جامعه گام بردارد.
حسن بیگی تصریح کرد : در زمان حاضر واحدهای مسکونی و تجاری فرسوده به عنوان یک چالش در استان سمنان مطرح است و در کمترین زمان ممکن دولت باید برای نوسازی این واحدها برنامه های جامعی را در دستور کار قرار دهد.
وی بیان داشت : زیرساخت شهرک های صنعتی در نقاط مختلف کشور به ویژه در استان سمنان نیازمند مطالعه راهبردی است و باید تجهیزات مهار آتش در این شهرک ها فراهم باشد.
وی افزود : احداث پایگاه آتش نشانی در شهرک های صنعتی سمنان امری اجتناب ناپذیر است و در سال جاری شاهد چندین آتش سوزی در این شهرک ها بوده ایم که اگر تجهیزات آتش خاموش کن در این شهرک کامل بود شاید صاحبان این واحدهای صنعتی کمترین خسارت را متحمل می شدند.
نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : آتش سوزی های اخیر در کشور باید مسوولان کشوری و استانی را در برابر اتفاق های اخیر هوشیارتر کند و نباید این حوادث در دراز مدت به فراموشی سپرده شود.
به گزارش ایرنا، 2 هزار و 200 هکتار بافت فرسوده در استان سمنان وجود دارد.
بیشترین میزان بافت فرسوده در استان در شهرستان های سمنان و شاهرود با 450 و 436 هکتار وجود داردکه باید با برنامه ریزی های مدون نسبت به بازسازی این مناطق در کمترین زمان ممکن اقدام شود.
7339/6026
خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.