اخبار مرتبط

علی اصغرمحمدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال محصول تولیدی جو و کلزای این شهرستان به خاطر سرمازدگی کاهش خواهد داشت.
وی اظهار کرد: در شهرستان میامی 6 هزار و 95 هکتار جو کشت شده که 2هزارو 200هکتار آبی و سه هزار و 895 هکتار به صورت دیم کشت شده است.
محمدی گفت: پیش بینی می شود از هرهکتار جو آبی سه تن و از هر هکتار جو حدود 700 کیلو برداشت شود.
وی به سرمازذگی محصول کلزا هم اشاره کرد و گفت: امسال در میامی 260 هکتار کلزا کاشته شده که 86 هکتار در بخش مرکزی و 174هکتار آن دربخش کالپوش است.
برداشت محصول کلزا در میامی همزمان با برداشت جو ، از میانه خرداد آغاز می شود.
شهرستان میامی یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی و باغی در استان سمنان است .
از عمده ترین محصولات کشاورزی میامی می توان به گندم ، جو ، کلزا ، چغندر قند ، آفتابگردان ، نخود ،عدس، خیار و محصولات جالیزی ، سیب و هلو اشاره کرد.
شهرستان میامی با برخورداری ازآب وهوای مساعد و منابع آبی فراوان و خاک حاصلخیز یکی از قطب های تولید محصولات راهبردی مانند گندم، جو، چغندرقند و دیگر محصولات در استان سمنان می باشد.
سه هزار هکتار باغات شهرستان میامی بیشتر به کشت انواع میوه های سردسیری مانند زردآلو اختصاص دارد ،بطوریکه سالانه بیش از 2هزارتن زردآلو از این باغ ها برداشت می شود.
با توجه به حجم بالای تولید محصولات باغی در شهرستان میامی ، احداث تاسیسات بسته بندی برای افزایش درآمد باغداران و اشتغال بیشتر جوانان ضروریست.
این شهرستان با دارا بودن جمعیتی بیش از40 هزار تن در شرق استان سمنان واقع شده است.
7357/6167 خبرنگار: علی آقایی ** انتشار دهنده: محسن شاکری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.