اخبار مرتبط

احسان منصورکیایی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در سمنان افزود: با توجه به نزدیک شدن تعطیلات تابستان و آغاز سفرهای تابستانی هموطنان، این اداره کل با برنامه ریزی و تمهیدات مناسب آمادگی کامل برای ارایه خدمات در حوزه حمل ونقل جاده ای به مسافران و زائران حرم مطهر امام هشتم(ع) را دارد.
وی با تأکید بر اهمیت وجود تأسیسات زیربنایی و نقش مهم آن در پیشگیری و کاهش حوادث جاده ای، اظهارداشت: بیش از 60 درصد از تصادف های جاده ای در استان سمنان واژگونی وسایل نقلیه است و افزایش مجتمع های بین راهی، زمینه ای برای استراحت و رفع خستگی رانندگان برای کاهش حوادث به ویژه واژگونی است.
منصورکیایی اضافه کرد: 2 مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در ایام الله دهه مبارک فجر 95 در شهرستان گرمسار و شاهرود به بهره برداری رسید که این امر براساس آمارهای ارایه شده در کاهش تصادفات جاده ای در محورهای مواصلاتی استان سمنان تاثیر شایانی داشته است.
وی با اشاره به راه اندازی 12 سامانه ثبت تخلف در سال 95 در استان سمنان گفت: هدف از افزایش سامانه های هوشمند نظارتی در جاده ها کاهش تلفات رانندگی است و سامانه های ثبت تخلف سنتی به دلیل راه اندازی الگوهای مهندسی جدید دیگر در جاده های استان کاربردی ندارد.
وی با اشاره به اینکه هم افزایی حوزه حمل و نقل با حوزه فناوری اطلاعات برای حمایت از ایمنی بخش حمل و نقل جاده ای باید مدنظر قرار گیرد، افزود: به‌کارگیری سامانه های هوشمند در شبکه های حمل و نقل منجر به بهبود ترددها، افزایش ایمنی سفر، روان سازی جریان ترافیک و در نهایت ارتقای سطح خدمات به مصرف کنندگان می شود.
سرپرست اداره کل حمل ونقل و پایانه های استان سمنان با اشاره به این که سمنان جزء استانهای برتر در حوزه مجتمع های خدماتی رفاهی است، افزود : بر اساس مصوبات ستاد تسهیلات سفر کمیته نظارت بر مساجد ، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی در شهرستانهای استان تشکیل شده و نمایندگان فرمانداری ، ستاد اقامه نماز، علوم پزشکی، میراث فرهنگی و گردشگری ، شرکت نفت و این اداره کل نسبت به بازدید از مجتمع های خدماتی رفاهی و اماکن بین راهی و زائرسراها در استان اقدام می کنند.
سالانه حدود 20 میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی استان سمنان تردد می کنند و شعار سمنان مقصد گردشگری به جای معبر در دستور کار دستگاه های اجرایی مرتبط با خدمات سفر استان قرار گرفته است.
همواره ساخت مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی از سوی عوامل راهداری و پلیس راه برای کاهش سوانح رانندگی و تلفات جانی، مورد تاکید بوده و توصیه شده است رانندگان هنگام عبور از محورهای استان سمنان به علت کویری و خسته‌کننده بودن این محورها، استراحت در مجتمع های بین راهی را در برنامه خود قرار دهند.
660 کیلومتر از بزرگراه بیش از 850 کیلومتری تهران- مشهد در استان سمنان واقع شده است.
7339/6103 خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشار دهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.