اخبار مرتبط

علی اصغر جمعه ای روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود :برقراری ارتباط سازنده اقتصادی،تجاری و صنعتی با کشورهای جهان باید به صورت یک گفتمان در کشور بررسی شود و مسوولان دستگاه های اجرایی باید از فرصت ارزشمندی که برجام به کشور داده است برای رونق کسب و کار بهره گیرند.
وی اظهارداشت : دستگاه اجرایی کشور می تواند با تسهیل روابط ایران و کشورهای خارجی به ویژه اروپایی، برای صادرات کالاهای داخلی به نقاط مختلف جهان تلاش کند.
وی خاطرنشان کرد : اگر برجام به فرجام نمی رسید شاید مردم ایران اسلامی تورم بیش از 85 درصدی را در کشور تجربه می کردند و با تدبیر دولت یازدهم بخش قابل توجهی از مشکلات اقتصادی کشور برطرف شد.
وی تصریح کرد : در چهار سال گذشته قدم های موثری برای افزایش اشتغال و رونق کسب و کار در کشور برداشته شده است و دولت یازدهم ریل گذاری مطلوبی برای کاهش نرخ بیکاری انجام داده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت : نباید با نقدهای غیرعقلانی عملکرد دولت یازدهم در افزایش رونق کسب وکار را زیرسوال برد و باید دستاوردهای چهارساله دولت تدبیر و امید برای اقناع منتقدان ارایه شود.
جمعه ای تصریح کرد : دولت توانست با ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی از افزایش تعطیلی این واحدهای کشور جلوگیری کند و سامانه بهین یاب در واقع بسیاری از واحدهای نیمه فعال را به چرخه تولید برگردانده است.
وی بیان داشت : توجه به منویات رهبر انقلاب همواره به عنوان یک اصل مورد توجه مسوولان دستگاه های اجرایی بوده است و در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال شاهد کاهش نرخ بیکاری در کشور خواهیم بود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان تاکید کرد : دولت علاوه بر تسهیلات رونق تولید باید به بازار فروش این واحدهای تولیدی نیز توجه داشته باشدو برای صادرات کالاهای داخلی به نقاط مختلف جهان تلاش مضاعفی داشته باشد.
استان سمنان 9.7 میلیون هکتار وسعت، 702 هزار نفر جمعیت، حدود هزار و 800 واحد دارای پروانه بهره برداری در بخش صنعت است که سال 95 موفق به صادرات بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار شدند که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشته است.
در دولت تدبیر و امید در استان سمنان 87 طرح با سرمایه گذاری 6 هزار و 575 میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شده است.
در سال گذشته بیش از 404 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولید نیمه فعال استان سمنان پرداخت شد.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان دارد، سال 95 از استان سمنان بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشت .
6103/7339
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.