اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حسین میرشجاعیان روز سه شنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در شاهرود با حضور علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفت: از 30 طرح قابل توجه و مهم استان سمنان 5 طرح مربوط به شهرستان شاهرود تعیین شده بود که در نشست کارگروه روز گذشته 2 طرح دیگر نیز اضافه شده است و در مجموع هفت طرح مربوط به این شهرستان است، از پنج طرح بزرگ معدنی استان سمنان مورد حمایت در بحث اقتصاد مقاومتی یک طرح مربوط به شهرستان شاهرود است .
وی با اشاره به تلاش ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت امور اقتصادی و دارایی برای پیشبرد طرح های مختلف در استانهای کشور، گفت: تا کنون بیش از 120 مکاتبه با موضوع اقتصاد مقاومتی از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی با استان سمنان انجام شده است.
میرشجاعیان با اشاره به اینکه در سفر دوم علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی به استان سمنان در سال 95 ‌کار کارشناسی و رسیدگی موردی و مشکلات استان در دستور کار قرار گرفت ، ادامه داد: در سفر دوم 11 مصوبه در حوزه اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید.
وی گفت: 60 پرونده موردی در سفر دوم وزیر اقتصاد به استان سمنان مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و دستورات لازم صادر شد، در بیستم آذر 95 نیز مکاتبه وزیر با موضوع واگذاری طرح فاضلاب سمنان و شاهرود انجام شد که در نهایت، در وزارت نیرو منجر به انعقاد تفاهم نامه با بخش خصوصی شد.
معاون امور اقتصادی و رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، با اشاره به اینکه طرح انتقال آب از چشمه قطری به شاهرود انجام شده و هم اکنون پرونده در وزارت نیرو قرار دارد و با بیان اینکه طرح جایگزینی گاز مایع به جای سوخت مایع در مجتمع های گلخانه ای استان سمنان نیز در حال انجام است، گفت: مقدمات قانونی برای احداث استخرهای آب بیارجمند نیز انجام شده و 5 میلیارد ریال اعتبار برای آن تخصیص یافته است‌.
علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در سفر یک روزه به سمنان، پس از حضور در نشست اقتصاد مقاومتی استان سمنان در فرمانداری شهرستان شاهرود، مرکز خدمات ارزیابی ویژه صادرات استان سمنان مستقر در شاهرود را به همراه مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران به بهره برداری می رساند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی عصر سه شنبه با حضور علی خزاعی معاون وزیر و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی ساعت 16 در همایش توسعه صادرات استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری حضور می یابد و سپس ساعت 17 با نخبگان استان سمنان در سالن شهید مطهری سمنان دیدار می کند.
استان سمنان 9.7 میلیون هکتار وسعت، 702 هزار نفر جمعیت، حدود هزار و 800 واحد دارای پروانه بهره برداری در بخش صنعت است که سال 95 موفق به صادرات بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار شدند که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشته است.
تاکنون 772 واحد صنعتی و کشاورزی استان سمنان از هزار و 803 واحد تولیدی معرفی شده به بانک‌های استان موفق به دریافت تسهیلات رونق تولید به میزان چهار هزار و 245 میلیارد ریال شدند و بر اساس اعلام مسوولان، تا کنون 76 درصد از اشتغال پیش بینی شده در واحدهای دریافت کننده این تسهیلات در استان سمنان محقق شده است.
در دولت تدبیر و امید در استان سمنان ٨٧ طرح با سرمایه گذاری ٦ هزار و ٥٧٥ میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شده است.
7339/6103 خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشاردهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.