اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سعید طاهری روز سه شنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در شاهرود با حضور علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، افزود: اقدامات دولت یازدهم برای افزایش اشتغال در جامعه بسیار مثبت بوده است و باید با برنامه منسجم ادامه یابد.
وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد از برنامه های اقتصاد مقاومتی در استان سمنام عملیاتی شده است که این امر در افزایش اشتغال بسیار تاثیرگذار بوده است، ادامه داد: باید مشکلات موجود رصد شود و تعامل خوبی بین مقامات کشوری و استانی در بحث اجرایی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی وجود دارد.
طاهری گفت: در استان سمنان در دولت یازدهم بیش از پنج هزار و 600 میلیارد تومان تفاهم نامه اقتصادی با بخش خصوصی منعقد شد که در چند سال آینده شاهد شکوفایی اقتصادی خواهیم بود.
وی با اشاره به طرح هایی مانند شرکت خودروسازی فردا، شرکت داروسازی ثنامد گرمسار به عنوان از طرح های ارزشمند به بهره برداری رسیده در دولت تدبیر و امید در استان سمنان، گفت: تنها در دهه فجر 95 طرح های ارزشمند قابل توجه به ارزش 100 میلیارد تومان در شهرستان شاهرود به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: بودجه عمرانی استان سمنان در سال 95 حدود 45 درصد افزایش یافت که این امر در بازسازی و تکمیل طرح‌های اقتصادی و عمرانی موثر بود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان، کم آبی را مهم ترین مشکل استان عنوان و خاطرنشان کرد: انتقال آب خزر در بلند مدت در دستور کار قرار دارد، اما در میان مدت اقدامات ارزشمندی در استان انجام شده است، برای جلوگیری از هدررفت آب 255 میلیارد تومان برای تاسیسات فاضلاب شهرستان سمنان در سال 95 هزینه شده است.
طاهری ادامه داد: برای نصب انشعابات با کیفیت در مناطق شهری سمنان و شاهرود بیش از 45 میلیارد ریال تفاهم نامه با بخش خصوصی منعقد شده است، نیروگاه های چشمه سد روزیه برای استفاده و انتقال بهینه آب بیش از 320 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در سفر یک روزه به سمنان، پس از حضور در نشست اقتصاد مقاومتی استان سمنان در فرمانداری شهرستان شاهرود، مرکز خدمات ارزیابی ویژه صادرات استان سمنان مستقر در شاهرود را به همراه مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران به بهره برداری می رساند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی عصر سه شنبه با حضور علی خزاعی معاون وزیر و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی ساعت 16 در همایش توسعه صادرات استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری حضور می یابد و سپس ساعت 17 با نخبگان استان سمنان در سالن شهید مطهری سمنان دیدار می کند.
استان سمنان 9.7 میلیون هکتار وسعت، 702 هزار نفر جمعیت، حدود هزار و 800 واحد دارای پروانه بهره برداری در بخش صنعت است که سال 95 موفق به صادرات بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار شدند که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشته است.
تاکنون 772 واحد صنعتی و کشاورزی استان سمنان از هزار و 803 واحد تولیدی معرفی شده به بانک‌های استان موفق به دریافت تسهیلات رونق تولید به میزان چهار هزار و 245 میلیارد ریال شدند و بر اساس اعلام مسوولان، تا کنون 76 درصد از اشتغال پیش بینی شده در واحدهای دریافت کننده این تسهیلات در استان سمنان محقق شده است.
در دولت تدبیر و امید در استان سمنان ٨٧ طرح با سرمایه گذاری ٦ هزار و ٥٧٥ میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شده است.
7339/6103 خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشاردهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.