اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید عبدالمجید نژاد صفوی پنجشنبه در نشست با خبرنگاران در اداره کل راه و ترابری استان سمنان در شاهرود، افزود: اعتبارهای استانی سال 95 نیز به نسبت سال 92، با رشد 174 درصدی رو به رو بودکه موجب شد بسیاری از طرح ها به نتیجه برسد.
وی ادامه داد: حدود دو سوم طرح های قابل بهره برداری استان در هفته دولت، دهه فجر و یا سفر ریاست جمهوری رابه طرح های حوزه راه و ترابری اختصاص داشت که نشان از تلاش زحمتکشان این عرصه دارد.
نژاد صفوی با تاکید بر اینکه طرح های راه و ترابری، برغم محدودیت زمانی و فصلی پرهزینه ترین طرح های اجرایی است، افزود: این در حالی است که با همین میزان اعتبار بسیاری از طرح های نهادهای مختلف را می توان به سرعت به انجام رساند.
وی یادآور شد: دست کم در دو سال گذشته می توان مدعی شد که سرمایه گذاری های کلان و بیشتر از شاخص های تعریف شده جمعیتی در راه های استان سمنان انجام شده و بیشتر این طرح ها در سال 96 به پایان می رسد.
مدیر کل راه و ترابری استان سمنان با اشاره به پیگیری های انجام شده برای ساخت جاده دامغان- معلمان از سال 94، بیان کرد: تمام معاونت های وزارت راه و شهرسازی از این طرح بازدید کردند و در جالی که نبود اعتبار موجب رکود کار شده بود ، در اقدامی انقلابی و جهادی نقشه های پروژه از وزارت خانه گرفته شده و 36 کیلومتر از آن به صورت امانی و امکانات اداره کل بدون یک ریال اعتبار بیشتر، آغاز شد.
نژاد صفوی اضافه کرد: اکنون بیش از 60 درصد این طرح اجرا شده و عملیات خاکی آن مورد بازدید وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت و پس از این بازدید به عنوان بخشی از کریدور شمال-جنوب کشور شناخته شد.
وی با بیان اینکه اعتبار 120 میلیارد تومانی اجرای این طرح به صورت لایحه به مجلس رفته و در بودجه سال 96 قرار گرفته، یادآور شد: رونق اقتصادی، جلوگیری از مهاجرت، ایجاد شغل، صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا و کوتاه شدن مسیر از جمله مزایای ساخت این محور است.
660 کیلومتر از بزرگراه 860 کیلومتری تهران – مشهد در استان سمنان واقع شده است.
استان سمنان با 97 هزار و 491 کیلومتر مربع وسعت رتبه ششم را در بین دیگر استان های کشور به لحاظ وسعت دارد .
7359/6167 خبرنگار: مهسا شانیان ** انتشاردهنده : محسن شاکری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.