اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سعید رضا حسینی صبح پنجشنبه در آیین تودیع خود ، افزود: این میزان آسفالت که با مشارکت دولت و مردم در روستاها اجرا شد، معادل کاری است که در 12 سال گذشته از محل اعتبارات دولتی در این شهرستان انجام شده است.
وی یادآور شد: در اجرای طرح های عمرانی در سال های 94 و 95، 18 میلیارد و 860 میلیون ریال از مجموع 40 میلیارد ریال اعتبار مصوب، تخصیص یافته و در 20 روستا بهسازی معابر روستایی انجام شد.
حسینی درباره اجرای طرح هادی روستایی نیز گفت: هم اکنون تمامی روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان دارای طرح هادی بوده و در 60 درصد این روستاها به اجرا درآمده است.
وی با اشاره به صدور بیش از سه هزار جلد سند مالکیت روستایی، بیان کرد: بیش از 34 میلیارد و 650 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه بازسازی مسکن روستایی، بیش از پنج میلیارد ریال تسهیلات تعمیر مسکن و پنج میلیارد و 180 میلیون ریال بلاعوض برای تکمیل واحدهای مسکونی به اقشار روستایی پرداخت شده است.
حسینی ادامه داد: بیش از 250 مورد تسهیلات بلاعوض نیز برای نصب آبگرمکن های خورشیدی در روستاها پرداخت شده است.
وی درباره ارایه خدمات فنی و مهندسی نیز گفت: یک هزار و 800 مورد پاسخ استعلام های کارشناسی مختلف در بیش از 230 پرونده مطرح شده در کمیسیون تغییرات غیر اساسی طرح های هادی داده شده است.
مدیر سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شاهرود همچنین با اشاره به یکی از طرح های نیمه کاره ساخت مجتمع مسکونی در شاهرود، یادآور شد: این مجتمع 276 واحد در شهرک فدک شاهرود از اداره مسکن و شهرسازی تحویل گرفته شده و به همت یکی از مجریان توانمند شاهرودی در حال ساخت است.
حسینی با تاکید بر نقشه، سازه و کیفیت متفاوت این مجتمع با دیگر مجتمع های ساخته شده در طرح مسکن مهر، بیان کرد: این واحدهای ملکی با تسهیلات 400 میلیون ریالی به مردم تحویل داده می شود و قرار است رکورد سرعت اجرای طرح های ساختمانی شهرستان در این پروژه شکسته شود.
وی ادامه داد: این مجتمع در 23 بلوک 12 واحدی، دارای بیش از 18 هزار متر مربع زمین و 27 هزار متر مربع زیربنای ساختمانی است.
حسینی همچنین درباره برخورد با تخلف های ساختمانی در شهرستان در مدت زمان مدیریت خود، بیان کرد:45 هزار و 353 متر مربع از زمین های تصرف شده بدون مراجعه به مراجع قضایی سامان دهی شده و به بیت المال بازگردانده شد.
وی اضافه کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با وجود اینکه در کمیسیون ماده 99 سمتی ندارد، با همکاری با فرمانداری شاهرود در بیش از 76 مورد گزارش تخلف که 30 مورد از آن منجر به صدور رای شد، نقش داشته است.
حسینی اضافه کرد: با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، 161 هکتار زمین هم در روستاها تملک شده و بیش از 643 قطعه زمین به مساحت بیش از 190 هزار متر مربع برای تامین مسکن جوانان واگذار شد.
در این آیین که با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان و جمعی از مدیران شهرستان شاهرود برگزار شد ، مهدی پارسا به عنوان سرپرست جدید نمایندگی این نهاد در شاهرود معرفی شد.
شهرستان شاهرود با 230 هزار نفر جمعیت دارای پنج شهر و 50 روستا بوده و بیش از 50 هزار کیلومتر مریع وسعت دارد.
7359/6167 خبرنگار: مهسا شانیان ** انتشار دهنده : محسن شاکری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.