اخبار مرتبط

اسماعیل صادقی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در سفر هفدهم فروردین 96 کاروان تدبیر و امید با حضور رئیس جمهوری دکتر حسن روحانی در سمنان یک هزار و 756 واحد مسکن مهر در استان به بهره برداری رسید.
وی خاطرنشان کرد: این واحد های مسکونی به بهره برداری رسیده در سفر دکتر روحانی به سمنان در قالب طرح های تعاونی، گروهی، خودمالک و سه جانبه به مردم واگذار شده است.
صادقی ادامه داد: از مجموع این واحدها، 299 واحد در سمنان، یکهزار و 120 واحد در شاهرود، 316 واحد در دامغان، و 21 واحد در گرمسار بوده و اعتبار این طرح ها از محل تسهیلات بانکی و آورده های نقدی متقاضیان تامین شده است.
مدیرکل مسکن وشهرسازی استان سمنان با بیان اینکه ، درسال 94 یک هزار و 250 واحد مسکونی مهر در سمنان تکمیل و به بهره برداری رسید، گفت: با اقدامات ارزشمند دولت یازدهم حداکثر تا پنج سال آینده نیاز به ساخت مسکن جدید در استان نیست.
وی با بیان اینکه یکی از اقدامات دولت یازدهم تکمیل واحدهای مسکن مهر و به پایان رساندن این طرح بوده است، تصریح کرد: از 33 هزار واحد مسکن مهر ساخته شده در استان حدود 12 هزار واحد در سمنان، 10 هزار و 500 واحد در شاهرود، چهار هزار و 100 واحد در دامغان، هزار و 900 واحد در گرمسار و تعدادی واحد در شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر احداث شده است.
صادقی ادامه داد: تا کنون در شهرک‌های مسکن مهر شهرهای بزرگ استان سمنان پنج کلانتری ساخته شده است و 11 مدرسه و 12 مسجد در حال بهره بردای است.
مدیرکل مسکن و شهرسازی استان سمنان با بیان این که وام 300 میلیون ریالی برای خرید مسکن مهر در نظر گرفته شد، خاطرنشان کرد: پرداخت وام ها در کلان شهرها با کارمزد 9 درصد و در مراکز استان ها هفت درصد و در سایر شهرستانها چهار درصد بوده است.
در 10 سال گذشته بیش از 35 هزار واحد مسکونی در استان سمنان سمنان ساخته شد.
7339/6103 خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشار دهنده : مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.