اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد شاهچراغی روز چهارشنبه در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر استان در دفتر امام جمعه سمنان، گفت: شناخت نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اولویت مدنظر ولایت فقیه است‌.
وی خاطرنشان کرد: رای فروشی و رای خریدن یکی از منکرات انتخابات است و باید نامزدها و طرفدارانشان از تخریب، توهین به کارهای گذشته نامزدها خودداری کنند.
آیت الله شاهچراغی با اشاره به این که حضور پرشور مردم در انتخاب مقوم نظام اسلامی است، یاد آور شد: انتخابات نشان دهنده مردم سالاری دینی و مشروعیت نظام است.
امام جمعه سمنان با اشاره به این که انتخابات و حضور مردم یک امر به معروف در شرایط کنونی جمهوری اسلامی است افزود: رعایت منشور ستاد امر به معروف و نهی از منکر در قالب بندهای مختلف از بسیاری از انحراف ها در مراحل مختلف انتخابات جلوگیری می کند.
دراین نشست، محمدرضا خباز استاندار، سردار روح الامین قاسمی فرمانده انتظامی استان، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، محمد رضا سوقندی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران فرهنگی استان سمنان حضور داشتند و درمورد برنامه های فرهنگی ماه مبارک رمضان مباحثی مطرح و تصمیم‌گیری شد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت 96 برگزار می شود‌ و استان سمنان که دارای هشت شهرستان، 20 شهر، 15 بخش و 400 روستاست، در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا هزار و 19 نفر به عنوان اعضای اصلی و 642 نفر به عنوان اعضای علی البدل در شوراهای اسلامی شهری و روستایی انتخاب می شوند.
7344/6103 خبرنگار: امیرحسین کاشی منش ** انتشاردهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.