اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد رضا خباز روز چهارشنبه در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان در دفتر امام جمعه سمنان گفت: برخی فقط برای انجام تکلیف در انتخابات شرکت می کنند ولی رای سفید می دهند، اما باید بدانند با این حرکت ادای تکلیف نمی کنند.
وی با اشاره به این که برخی می گویند رای دادن مسوولیت سنگینی دارد و در رای دادن رویکردهای غیراصولی درپیش می گیرند، خاطرنشان کرد: این حرکت هم گرچه باعث حضور حداکثری در انتخابات می شود و باعث تقویت نظام می شود، اما همه با انتخاب درست، باید در تعیین سرنوشت جامعه دخیل باشند.
استاندار سمنان، به منشور اخلاقی که از سوی ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان سمنان برای انتخابات تعریف شده است اشاره کرد و یاد آورشد: در این منشور از ویژگی نامزد یا نامزدهای اصلح از دیدگاه امام خمینی( ره) و مقام معظم رهبری در قالب بندهای شرکت در انتخابات، معروف ها و منکرها، هیات های نظارت، حامیان و طرفداران، تبلیغات و نتایج، دسته بندی شده است.
خباز با اشاره به معروف‌های بیان شده در این منشور در بخش تبلیغات به شعارهای ارزشی، اسلامی و عملیاتی، تصاویر و طرح های ارزشی، تقوای رسانه ای اشاره کرد و گفت: منکرهای این بخش به وعده های دروغ، تجمل گرایی، خرید و فروش رای، سوء استفاده از بیت المال، استفاده ابزاری از رسانه و استفاده از تریبون و امکانات عمومی اشاره دارد که باید از آنها پرهیز شود.
وی تصریح کرد: پادزهر حرف و برنامه‌های مسموم دشمنان حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای بعد از گذشت 38 سال از عمر بابرکت جمهوری اسلامی است.
استاندار سمنان، مهم ترین بحث کنونی انتخابات را ایجاد فضای سالم، قانونی با حضور همه دستگاه های نظارتی برشمرد و گفت: باید این اطمینان را در مردم برای حضور آنان در انتخابات و تاثیرساز بودن هریک از آراء آنان در انتخابات ایجاد کرد.
دراین نشست، آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، سردار روح الامین قاسمی فرمانده انتظامی استان، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، محمد رضا سوقندی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران فرهنگی استان سمنان حضور داشتند و درمورد برنامه های فرهنگی ماه مبارک رمضان مباحثی مطرح و تصمیم‌گیری شد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت 96 برگزار می شود‌ و استان سمنان که دارای هشت شهرستان، 20 شهر، 15 بخش و 400 روستاست، در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا هزار و 19 نفر به عنوان اعضای اصلی و 642 نفر به عنوان اعضای علی البدل در شوراهای اسلامی شهری و روستایی انتخاب می شوند.
7344/6103 خبرنگار: امیرحسین کاشی منش ** انتشاردهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.