اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، فرمانده سپاه ناحیه شاهرود در آیین گشایش اجلاسیه، با بیان اینکه این برنامه به ایجاد نشاط و به راه افتادن موج فرهنگی در سطح شهرستان کمک کرده، افزود: در سال 94 نیز شعار سال در همدلی و همزبانی مردم و مسوولان این شهرستان نمود پیدا کرد و با برگزاری شکوهمند اجلاسیه شهدا خاطره ای مثال زدنی رقم زده شد.
دبیر اجلاسیه دو سالانه شهدای شاهرود با تاکید بر اینکه 'نباید بگذاریم یاد و خاطره شهدا به فراموشی سپرده شود' بیان کرد: کینه توزی و جنگ دشمنان قسم خورده ایران اسلامی با پایان یافتن هشت سال دفاع مقدس به پایان نرسید و امروزه به شکل جنگ نرم خودنمایی می‌کند و بهترین سلاح ما برای مقابله با آن، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
سرهنگ حمید دامغانی همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاهی در دو بخش همزمان با برگزاری اجلاسیه شهدا، گفت: بخش فرهنگی متشکل از 80 غرفه و با فضایی مسقف به وسعت دو هزار متر مربع، توسط ستاد های یادواره، گروه های فرهنگی و اداره ها و نهادهای مختلف مدیریت می شود.
وی ادامه داد: بخش نمایش ادوات نظامی نیز توسط گروه پدافند هوایی 10 محرم و بخش هوا و فضای سپاه اداره می شود.
نخستین دوسالانه اجلاسیه شهدای شاهرود از 5 تا 15 اردیبهشت از ساعت 17 پذیرای علاقه مندان است. نمایشگاه توانمندی های فرهنگی و نظامی و اجرای نمایش بزرگ فصل شیدایی از جمله مهم ترین بخش های این اجلاسیه است.
نخستین اجلاسیه شهدای شاهرود سال 94 با شکوه فراوان برگزارشد، واز پس تصمیم گرفته شده است ، این اجلاسیه هر دو سال یکبار برگزار گردد.
مردم شهید پرور شهرستان شاهرود، در نهضت انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس و حفاظت از حریم اهل بیت(ع) یک هزارو 100 شهید تقدیم نظام اسلام کرده است.
شهرستان شاهرود 74 گلزار شهدا ذارد که 29 گلزار شهدا پس از ساماندهی تحویل شهرداری ها و دهیاری ها شده است.
به گفته رییس بنیاد شهید شاهرود ، این شهرستان در تعداد شهدای تقدیمی جزو سه شهر اول ایران است و برخی روستاهای این شهرستان مانند میغان و قلعه نو در تعداد شهدای تقدیمی در رتبه های بالایی میان روستاهای کشور قرار دارند.
7359/6167 خبرنگار: مهسا شانیان ** انتشار دهنده : محسن شاکری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.