اخبار مرتبط

غلامرضا حسنی غربا شامگاه روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، با ادامه حضور سامانه بارش‌زا تا 48 ساعت آینده در هوای استان سمنان، بارش باران و در برخی ساعات وزش باد شدید، رعد و برق و باعث کاهش دما می شود.
وی با اشاره به صدور 2 اخطاریه هواشناسی تاکنون در این ارتباط ، اظهارداشت : با توجه به وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها، پیش بینی و توصیه می شود تهمیدات پیشگیرانه لازم در نظر گرفته شود و نیروهای امدادی آمادگی داشته باشند.
غربا ادامه داد : با خروج سامانه بارشی از اواخر روز پنجشنبه شاهد باقی ماندن کاهش دما 10 تا 15 درجه ای در بیشتر نقاط استان به ویژه ارتفاعات و مناطق کوهستانی خواهیم بود.
وی تصریح کرد : آسمان امروز سمنان، شاهرود، گرمسار و دامغان ابری تا نیمه ابری، بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید همراه بوده است.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به بیشترین سرعت باد در 24 ساعت گذشته ، خاطرنشان کرد: بیشترین سرعت وزش باد درشهرستان گرمسار 86 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است‌.
استان سمنان در روزهای گذشته جوی پایدار و هوایی آفتابی داشت و به همراه دیگر استان های مرکزی و غربی کشور، در روزهای آینده جوی ناپایدار خواهد داشت.
سامانه هواگوی 134 آماده ارایه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی های جوی استان سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان سمنان دارای 9 ایستگاه سینوپتیک، 15 ایستگاه اقلیم شناسی و 50 ایستگاه باران سنجی در نقاط مختلف است.
7344/6026
خبرنگار: امیر حسین کاشی منش ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.