اخبار مرتبط

احمد همتی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : خرید کالاهای ایرانی نمونه بارز اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی در کشور است و باید با فرهنگ سازی مردم را به خرید کالاهای داخلی سوق داد.
وی با نقش تاثیرگذار رسانه ها در آگاهی بخشی جامعه اشاره و اضافه کرد : رسانه ها در افزایش آگاهی بخشی به مردم نقش بسزایی دارند و در این ارتباط نیز اصحاب رسانه برای افزایش رغبت مردم به خرید کالاهای داخلی تلاش مضاعف کنند.
وی خاطرنشان کرد : افزایش اشتغال، رونق اقتصادی و آبادانی در کشور با همدلی و مشارکت گروهی محقق می شود و خانواده ها در شب عید، خرید کالاهای ایرانی را در اولویت قرار دهند.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت : مردم در بسیاری از مواقع با تردید به کیفیت کالاهای ساخت کشور می نگرنند که باید تولیدکنندگان علاوه برای توجه به بازار فروش به سلایق مردم توجه داشته باشند.
وی با بیان این که دولت باید با افزایش نظارت بر کیفیت کالاهای تولید شده در کشور در افزایش اعتماد سازی مردم به خرید کالاهای داخلی گام بردارد،یادآور شد: اگر واحدهای صنعتی و تولیدی از نظر مالی مشکل داشته باشند به یقین در نوع محصولاتی که به بازار عرضه می کنند تاثیرگذار است.
همتی تصریح کرد : استقلال اقتصادی، افزایش اشتغال ،کاهش تورم از جمله دلایل خرید کالاهای داخلی از سوی مردم است و باید مردم با کلانگری از خرید کالاهای خارجی خودداری کنند.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت : برای کاهش نرخ بیکاری در کشور باید مردم و مسوولان آستین بالا بزنند و این مهم با دستیابی بازار های جهانی و منطقه ای با حمایت از تولیدکنندگان میسر خواهد بود.
یکی از تاکیدات رهبر انقلاب در زمینه اقتصاد که در طول سالیان گذشته بارها مطرح شده است، مصرف کالای داخلی است.
با ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی و برنامه‌ریزی‌ برای اصلاح الگوی مصرف این موضوع اهمیت دوچندانی پیدا کرده و یکی از ابعاد مشارکت عموم مردم در پیشرفت اقتصادی 'مصرف کالای داخلی' در نظر گرفته شده است.
7339/6026/
خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.