اخبار مرتبط

سید محمد ناظم رضوی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به مسایل انتقال زندان شهر سمنان، افزود: ساخت زندان جدید در مکانی دیگر از طریق استانداری در حال پیگیری است.
وی با اشاره به ساخت زندان جدید برای شهر سمنان، بیان کرد: احداث این مکان در ماه های آتی به اتمام می رسد.
ناظم رضوی با بیان اینکه نشست ها و تبادل نظر با اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان و شهرداری برگزار شده است، تصریح کرد: در خصوص ساخت و جا به جایی زندان جدید و همچنین تملک اراضی این مکان بحث و بررسی هایی انجام شد.
شهردار سمنان ادامه داد: انتقال زندان مرکزی و تبدیل آن به مجموعه فرهنگی، در صورت هماهنگی قوه قضاییه و اداره کل زندان ها، امسال محقق می شود.
وی با اشاره به اقدام های مقدماتی برای نهایی شدن این مساله، خاطرنشان کرد: انتقال زندان مرکزی سمنان و تبدیل کاروانسرای تاریخی در آن به یک مجموعه گردشگری و فرهنگی نقش به سزایی در زیباسازی و بیشترشدن جاذبه های گردشگری مرکز این شهر دارد.
ناظم رضوی یادآور شد: در صورت محقق شدن این طرح، با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، کاروانسرای تاریخی احیاء و به یکی از مکان های تفریحی برای شهروندان تبدیل می شود.
شهردار سمنان تاکید کرد: وجود زندان در یک مکان تاریخی و فرهنگی در وسط شهر و ترددهای مربوط به زندانیان، برای چهره شهر مناسب نیست و با انتقال زندان از داخل شهر، امکان برنامه ریزی برای بهره برداری بهتر از این کاروانسرا فراهم می شود.
زندان کنونی سمنان در کاروانسرای شاه‌عباسی که یک بنای تاریخی است در مرکز این شهر قرار گرفته و موقعیت مناسبی ندارد و بنای زندان جدید در بیرون از فضای شهری سمنان در حال تکمیل است.
9891/61032
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.