اخبار مرتبط

علی اصغر جمعه ای روز دوشنبه در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و مدیران اقتصادی و دولتی استان در سالن اتاق بازرگانی سمنان افزود: صادرات کالا از مبدا استان به نقاط مختلف جهان در سال 97 از نظر وزنی 25 درصد و از نظر دلاری 14 درصد نسبت به 96 کاهش یافت.
وی یادآور شد: سال 97 میزان صادرات کالا از استان سمنان 150 میلیون دلار بود که در مقایسه با سال 96 کاهش داشت.
وی خاطرنشان کرد: واردات کالا از نقاط مختلف جهان به استان سمنان در سال 97 از نظر دلاری 14 درصد و از نظر وزنی 20 درصد کاهش یافت.
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان ادامه داد: واردات کالا از کشورهای مختلف به استان کالاهای نهایی نیست بلکه بخش قابل توجهی از این بخش، واردات مواد اولیه است که کاهش آن می تواند نگران کننده باشد.

** بخشنامه های ناکارآمد بخش اجرایی حذف شود
جمعه ای تصریح کرد: در شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی در ارتباط با حذف قوانین ناکارآمدی که به بخش تولید آسیب می زند، بحث می شود اما انتظار می رود دستگاه های اجرایی بدون پیشنهاد اتاق بازرگانی به حذف این قوانین دردسرساز اقدام کنند.
وی اضافه کرد: افزایش همکاری دولت با بخش خصوصی می تواند به تحقق شعار سال و رونق اقتصادی در کشور کمک شایانی کند.

** تحقق شعار سال از مطالبه های اتاق بازرگانی است
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان گفت: مطالبه جدی اتاق بازرگانی از دولتمردان تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب در بخش رونق تولید در کشور است، بخش خصوصی آماده تحقق شعار سال است و با افزایش همدلی دولت با بخش خصوصی می توان برای توسعه و آبادانی روز افزون کشور با وجود تحریم ها تلاش کرد.
جمعه ای افزود: با برگزاری همایش در ارتباط با رونق تولید، منویات رهبر معظم انقلاب در بحث شعار سال محقق نمی شود و با گام های عملی این مهم به نتیجه می انجامد.
وی گفت: در 10 سال گذشته شعارهایی که از سوی رهبر معظم انقلاب انتخاب می شود پیرامون مسایل اقتصادی است که نشان از دغدغه ایشان نسبت به رونق اقتصادی و تولید در ایران اسلامی دارد.

** توجه به الزام های رونق تولید راهکار تحقق شعار سال
جمعه ای اضافه کرد: توجه به الزام های رونق تولید راهکار تحقق شعار سال است و مسئولان امر با همکاری بخش خصوصی به این مهم توجه کنند.
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان گفت: هم اندیشی دولت با بخش خصوصی برای رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی استان در سال 98 تقویت شود.
به گزارش ایرنا، سال 1398 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال «رونق تولید» نامگذاری شده است.
سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از 38 درصد، در کشاورزی بیش از 14 درصد و تولید ناخالص این استان با رقمی حدود 18.2 درصد مربوط به بخش کشاورزی و حدود 22 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است
7339/6103
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.