اخبار مرتبط

مسلم فدایی جمعه در گفت و گو با ایرنا به خسارت 10 میلیارد ریالی رانش زمین به شبکه آب روستایی حسین آباد کالپوش اشاره کرد و افزود : بدنبال زمین لغزه دراین روستا خسارت سنگینی به شبکه و تاسیسات آب آشامیدنی وارد شده است .
وی گفت: زمین لغزه موجب از بین رفتن خط انتقال برق ایستگاه پمپاژ و همچنین ازبین رفتن خط 10 اینچ ، پنج و چهار اینچ روستا شد .
فدایی بااشاره به اینکه در 24 ساعت نخست بحران گروه کارشناسی برای اقدام سریع به منطقه اعزام شدند ، تصریح کرد : با تهیه 300 متر کابل فشار قوی و راه اندازی ژنراتور برق اضطراری ، آب آشامیدنی روستا وصل شد.
رئیس آبفار شهرستان میامی گفت: به دلیل افزایش رانش در منطقه و از بین رفتن خطوط اصلی ، شبکه آب دوباره قطع شد که با تهیه و ارسال حدود یکهزار متر لوله پنج اینچ و 2 اینچ و سایر اتصالات مورد نیاز ، چند 'بای پس ' بصورت روکار انجام و با تلاش شبانه روزی نیروهای مستقر آبفای روستایی در نهایت کل اتفاقات ایجاد شده ترمیم و تعمیر گردید.
اصطلاح 'بای پس' در عملیات آبرسانی به لوله ای گفته می شود که به جای لوله آب خسارت دیده از آن استفاده شده و معمولا هم روکار می باشد.
فدایی باتوجه به همکاری اداره برق شهرستان میامی افزود : ایستگاه پمپاژ آب از محل در معرض آسیب جابجا و در جنب مدرسه هاجر مستقر شده و اکنون از برق شبکه برای راه اندازی ایستگاه پمپاژ آب آشامیدنی استفاده شده است.
وی با اشاره به استقرار 2 دستگاه ژنراتور دراین روستا خاطرنشان کرد: آمادگی لازم در برابر قطع برق شبکه وجود دارد که در صورت قطع برق از ژنراتور اضطراری استفاده خواهد شد.
رئیس آبفار شهرستان میامی تصریح کرد : لایروبی چشمه های موجود و رفع مشکلات خط انتقال روستا در حال اجرامی باشد که بعنوان برنامه میان مدت برای برقراری آب آشامیدن بدون استفاده از انرژی برق انجام می گردد.
وی با تشکراز اهالی روستای حسین اباد وهمکاری دستگاه های اجرایی گفت: آب شرب روستا پایدار است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، بخش کالپوش در شمال شهرستان میامی در منطقه کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران وبرف در این بخش تقریبا از اواسط پائیز شروع می شود.
شهرستان میامی با هشت هزارو 600 کیلومتر مربع مساحت و جمعیت حدود 40هزار تن درشرق استان سمنان واقع است .
بخش کالپوش با بیش از 25هزارتن جمعیت دارای 12 روستاست.
7357/6167
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.